Autor Wątek: Rover - trzęsie silnikiem  (Przeczytany 7240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - trzęsie silnikiem
« dnia: Lipiec 17, 2005, 20:18:49 pm »

norastom

  • Gość
Czesc, wiem, ze to juz bylo, ale inaczej bylo... jak mam silnik na benzynie i jest zimny, wszystko chodzi ladnie, ale w pewnym momencie nagle zaczyna sie trzasc i tak mu juz zostaje (wydaje dzwieki troche jak diesel) i przy przyspieszaniu, tak kolo 4500-5000RPM ma dziure (jakos tak mniej przyspiesza i przeskakuje mu obrotomierz....)Resetowalem kompa, ale niewilele to dalo:(. Myslalem, ze to sonda lambda - nie dziala ogrzewanie, tak jak tu juz kiedys Bocian_s zaproponowal, no ale po przejechaniu 10km, jak silnik sie juz dobrze zagrzal, tak samo go trzesie..... Podlaczylem do niego kompa (do centralki LPG) i sprawdzilem, ze sonda lambda i czujnik przepustnicy dobrze dziala, obroty skacza 800-900 wiec pewnie sa kolo 850 (w programie do centralki pokazuje pelne 100 obrotow). Mam pytanie co to moze byc? A pytanie do gazownikow, czy sonda lambda jest podlaczona do centralki LPG, a potem przy dzialaniu na benzynie, centralka przekazuje dane z sondy lambda do ECU samochodu ??... Czyli czy to moze byc tak, ze silnik jest zimny i olewa sonde, wtedy dziala dobrze, ale jak chce z niej korzystac i nie dostaje sygnalu od centralki LPG bo np. cos sie odlaczylo, to go rzuca ??....

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2005, 20:27:04 pm »

maras

  • Gość
Takie ostre trzęsienie, to u mnie powodowała walnięta kopułka, jak się rozgrzał, to się rozszerzała i pr?d uciekał(co osobi?cie poczułem),w czasie jazdy obroty skakały nawet o 500rpm, co jaki? czas szarpneło całym samochodem. Tzn, to była nowa kopułka, jaka? wadliwa. Sprawd? w ciemno?ci,ćzy Ci nigdzie iskry nie skacz?

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2005, 20:30:06 pm »

norastom

  • Gość
No ale na gazie chodzi bardzo dobrze, rowniotko, a gaz jest bardziej wymagajacy jesli chodzi o zaplon, wiec to chyba nie to, ale owszem zobacze czy nie ma burzy na kopulce ;).... Tylko, ze jakies 15kkm temu byla sprawdzana przy okazji glowicy.... Prawda, nie ja ja sprawdzalem, wiec w zasadzie nie wiem, czy w ogole byla, tak mi mechanior powiedzial. Acha, uprzedzjaac pytania, kable WN nowe CHAMPION i swiece nowe CHAMPION, przerwa 0,80 mm (zmniejszylem minimalnie na gaz). No i nie jest to bardzo ostre trzesienie, ale bardzo nierowna praca, jakby wypadaly zaplony.... a na zimnym... rowniotko.....

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2005, 20:44:14 pm »

maras

  • Gość
No chyba,żena gazie chodzi równo. Może być to co prawdopodobnie powoduje trzęsienie w moim, czyli wtryskiwacz. Wyci?g, obejrzyj, posprawdzaj pod napięciem. Mój jeden jest dziwnie wymyty i chyba trochę leje. Zobacz, jak Ci rozpylaj?. Mój najpierw przerywał na ciepłym, teraż czasem zdarza mu się na zimnym. Trzeba by też sprawdzić ci?nienie w układzie, będzie wiadomo,czy pompa i regulator dobrze działaj?

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2005, 23:27:29 pm »

norastom

  • Gość
Moze to wtryskiwacze, aczkolwiek najpierw chcialbym sprawdzic rzeczy, ktore latwiej sie sprawdza ;)..... no i jesli by to byl wtryskiwacz, to raz by sie przycinal, raz nie, a jest wyczuwalny moment w ktorym silnik ktory chodzil rowno nagle zaczyna rzucac i tak mu zostaje......

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2005, 09:07:54 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
No i nie jest to bardzo ostre trzesienie, ale bardzo nierowna praca, jakby wypadaly zaplony.... a na zimnym... rowniotko.....


Od pewnego czasu u siebie zaobserwowałem podobne objawy. Może nie bardzo drastyczne ale charakterystyczne dla wypadania zapłonów. Narazie obiecałem sobie że nie będe grzebał w aucie ale jak minie "jaki? czas" to wrócę do problemu. Jak tylko uda mi się ustalić jakie? konkrety to dam znać z pewno?ci?.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2005, 14:01:41 pm »

norastom n/z

  • Gość
No i mastah wykrakales, pompe szlag trafil, pewnego dnia po prostu sie nie odezwala..... kupilem juz wklad pompy nowy, co prawda 200, ale Walbro metalowa w srodku, a nie badziewny plastik, jak firmowka. Model ESS 274 pasuje do Xantii, Bravy, Bravo, Punto, Marea, cisnienie 3 bary, rozmiarem pasuje bardzo dobrze do starego kosza, no ale...... zawsze cos...... koncowki zasilania sa odwrotnie niz w firmowej. Maly -, duzy + trzeba bedzie troche + spilowac i bedzie gites. Jutro bede walczyl, jak beda wyniki, to poinformuje, a moze ktos juz wsadzal taka pompe do Poldovera i wie cos, co ja powinienem wiedziec przed montazem ??....... A poza tym, to facet w sklepie, jak zobaczyl moja pompe, co mialem firmowo w baku, to powiedzial, ze jest od Abimexa...... czy to faktycznie tak bylo, ze do Poldoverow wsadzali takie pompy jak do poldkow MPI, czyli odkrywam "Ameryke w konserwach" ;) ???.......

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2005, 14:25:23 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
nie.jest widoczna róznica pomiedzy poldroverowska a abimexowska mam obecnie obje i mam tez gdzies ich zdjecie zaraz tu je umieszcze

[ Dodano: 2005-08-09, 14:33 ]


ta z lewej jest poldroverowska a ta z prawej to abimex

Uwierz mi na abmiexowskiej nie da sie jezdzic auto mi sie praktycznie wcale nie wykrecalo powyzej 2tys
Swoja droga ciekawe czy Twoja Norastorm bedzie taka sama jak roverowska bo roverowska podaje coinsienie od 3,2-3,5 bara podbno
  • Jef
  • Czaku

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2005, 15:58:41 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
ona raczej jest dobra ale o cisnienie które daje musiałbys spytac np GT ja nie pamietam...

[ Dodano: 2005-08-09, 16:11 ]
juz wiem cisnienie Abimexa to ok 0,75bara bosha 1bar a delphi 2,15 bara
  • Jef
  • Czaku

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2005, 17:33:14 pm »

norastom

  • Gość
No to sie nie ma co dziwic, ze na abimexie nie chodzil..... z tego co widze, to na tej walbro powinien niezle smigac......, bo cisnienie przy zamknietym odplywie ma 6 bar. a 3 bary to przy wydajnosci ilestam litrow na h......

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2005, 18:11:16 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
No ale na gazie chodzi bardzo dobrze, rowniotko, a gaz jest bardziej wymagajacy jesli chodzi o zaplon,


własnie jest na odwrót  :wink:

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2005, 23:57:18 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Lodówa#1826, no wł?snie ze nie byc moze zle sie wyraziłem...Gaz jest bardziej wymagajacy jezeli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich podzespołów układu zapłonowego...

DZIS ZAŁOZYLEM WRESZCIE WASCIWA POMPE PALIWA-EFEKT NIESAMOWITY
Po bardzo długim okresie gdy poldek nawet nie chciał na benie odpalac dzis znów przewiozłem dupe na benie i jaka była stysfakcja gdy w (nieprecyzyjny sposób mierzone) około 11 sek osiagnałem 100km/h nie wiem czy dobrz czy zle ale mysle ze sda sie to poprawic ;)
  • Jef
  • Czaku

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2005, 10:11:18 am »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Lodówa#1826, no wł?snie ze nie byc moze zle sie wyraziłem...Gaz jest bardziej wymagajacy jezeli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich podzespołów układu zapłonowego...


Hmmm gaz ma wiecej oktanów, co za tym idzie lepiej sie spala w silniku, wiec wg. mnie to własnie benzyna jest bardziej wymagajaca w kwesti iskry. Pozatym podam przykład. Mój poldek miał peoblem z prac? na benzynie gdy był zimny. Nie chciał za  bardzo jechac, Zabawa zaczynała sie powyzej 3000 tys obrotów. naomiast dla testu gdy był zimny(zaraz po odpalenie) przeł?czyłem na gaz i problem znikł. Pomyslałem wtedy cos z ukł. paliwowego, ale co sie potem okazało... przewody zapłonowe(bodajże 2 miały przebicia, panowie gazownicy mi to wykryli.)

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2005, 16:26:29 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Hmmm gaz ma wiecej oktanów, co za tym idzie lepiej sie spala w silniku
no i własnie dlatego jezeli mamy np ubytek iskry lub przebicia to mamy te nieszczesne detonacje których na benie nawet przy "uszkodzonym"  ukł?dzie zapłonowym nie uswiadczysz.Na gazie beda wystepowały bo...
Cytuj (zaznaczone)
gaz lepiej sie spala w silniku
  • Jef
  • Czaku

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2005, 23:12:13 pm »

Gifter

  • Gość
kurde ja mam taki problem ze jak silnik jest zimny to na bezynie ga?nie, musze naciskac i puszczac pedał gazu i tak uderzac co sekunde aby chodzil, jak sie nagrzeje to nie gasnie ale jak przyjdzie do jezdzenia to raz jedzie ok raz szarpie albo ledwo chodzi :( nie wiem co to, kable WN ok,swiece tez,kolupka tez ok, na gazie chodzi az milo ale z t? benzyna to rece opadaja, macie jakis pomysl co to????

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2005, 23:16:17 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
gdzies tujest artykół na temat regulacji trzpienia przepustnicy i silniczka krokowego...Sprawdz to...
  • Jef
  • Czaku

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2005, 23:26:37 pm »

Gifter

  • Gość
nie to nie to Mastah :( ja sie zastanawiam nad sonda lamba, albo pompa paliwa :( kurde nigdy nie mialem takich problemow, kiedys ale teraz to cos dziwnego, wtryski sa cczyste i dzialaja ok tak wiec nie wiem mysle nad tym i albo sonda lambda,pompa paliwa,komputer albo cos innego....

Czy jest jakis łatwy sposob na sprawdzenie sondy lambda????

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2005, 23:48:33 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
wstepnie mozesz ja sprawdzic woltomierzem,wpinajac jedna noge w czarny kabel z sondy a druga w mase zobaczysz czy wogóle działa
  • Jef
  • Czaku

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2005, 23:49:41 pm »

Gifter

  • Gość
ile voltow ma byc???

Rover - trzęsie silnikiem
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2005, 00:10:44 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
osylacja od 0-1v
  • Jef
  • Czaku