Autor Wątek: Problem z benzyną 1.4 rover na gaz  (Przeczytany 4193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z benzyną 1.4 rover na gaz
« dnia: Wrzesień 29, 2004, 17:36:49 pm »

bolsx

  • Gość
Mam problem z poldkiem 1.4 a mianowicie z benzyną ,oczywiscie ma tez zainstalowany gaz ,na gazie smiga jak szalony a na benzynie przerywa ,wraz ze wzrostem temperatury chodzi na benzynie coraz gorzej,filtr paliwa jest nowy ,pompa słychac chodzi  i nie mam nigdzie pęknietego przewodu paliwowego,instalacie gazowa mam lovato  przy 3000 obr/min  przełancza sie na gaz  ,moze ktos miał podobną sytuacie albo ktos ma na to recepte

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2004, 22:59:40 pm »

Gifter

  • Gość
hmmm cewka zaplonowa na 90% bo jak zimny na benzynie chodzi to jak cieply to cewka

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2004, 09:14:15 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Gifter#354"
hmmm cewka zaplonowa na 90% bo jak zimny na benzynie chodzi to jak cieply to cewka

Ty gifi to teraza wszędzie cewki widzisz  :lol:  :lol: . Jak kolega pisze wyraŹnie że na LPG śmiga dobrze nawet jak jest ciepły.

Bardziej bym szukał w samym układzie zasilania w paliwo. trzeba sprawdzić:
- sondę lambda,
- ciśnienie paliwa,
- stan wtryskiwaczy,
- czujnik temperatury płynu ale ten dla komputera - schowany za głowicą,
Jak to sprawdzić pojawiało się wielokrotnie na naszym forum tylko trzeba poszukać.

Pozatym napisz jakie są świece jak jeżdzisz na benzynie. MOże padł czujnik temp i leje paliwem za dużo. Świece będa wtedy zakopcone nawet powiedziałbym czarne od nieprzepalonego paliwa.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2004, 09:29:23 am »

Gifter

  • Gość
no tak byem już śpiący i nie doczytałem przez to

A ty coś taki zaczepny się zrobił :D

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2004, 20:20:08 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
jesli smiga na gazie i go nie muli to sada racej bedzie sprawna bo przy padnietej sondzie i zlym skladzie mieszanki moze miec problemy na lpg sprobuj zciasgnac kleme + na kilka minut to moze zresetujesz pamiec kompa z benzolu moze pomoze...
  • Jef
  • Czaku

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2004, 08:48:25 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To czy na gazie jeżdzi dobrze czy nie nie koniecznie jest związane z sondą. Wszystko zależy od instalacji gazowej. U mnie np jest taka jak w każdym gaŹnikowcu, tzw kruciak.

Dopiero II generacja jeśli jest podpięta pod lambdę to reaguje na jej funkcjonowanie.
Sondę łatwo sprawdzić podpinając woltomierz. Gdzie i jak poszukaj na forum bo znowu mi się kabelki knocą ale chyba czarny.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2004, 23:18:07 pm »

lukas mastah22

  • Gość
powiedz bocian w takim razie kto ci podbil przeglad lpg skoro nie masz polaczonej sady lambda?masz silniczek krokowy gazu?instalcje gaznika a np Lecho mini lambda sa podobne nawet maja podobne centralki nie jest wykonalne zalozenie elektryki ze zwyklego gaznika do innego ukladu niz gaznik a tym bardziej do Rovera mam tez takiego i tez na Lecho i wyglada to podobnie i bardzo mylaco.

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2004, 08:20:22 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
U mnie gaz ma już kilka latek. Dokładnie nie wiem ile ale trochę napewno. Załozony był w czasach kiedy nie było wymagane sterowanie przy silnikach wtryskowych. Na chwilę obecną już to nie przejdzie. Przed następnym przeglądem muszę sobie skołować jakiś terownik z silniczkiem krokowym. W ostateczności załatwię sobie sam silniczek krokowy z wiązką kabli i będe udawał że właśnie się zepsuło i muszę jechać do mechanika. Analizy spalin i tak moje auto nie przejdzie bo nie mam katalizatora.
Czy jest podpięta sonda czy nie to raczej nie będa sprawdzać bo kto dojdzie pod maską jak tam idą kilometry kabli dołozonych przezemnie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Problem z benzyn? 1.4 rover na gaz
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2004, 21:03:41 pm »

kowal

  • Gość
Jak ja pojechalem na przeglad, to chcieli tylko zobaczyc papiery od gazu i nic wiecej... nie patrzal gosc pod maske