Autor Wątek: woda w silniku ?  (Przeczytany 4477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woda w silniku ?
« dnia: Styczeń 14, 2010, 22:58:33 pm »

Tomek_

  • Gość
ja ostatnio słyszałem że silnik po wyjechaniu z ciepłego garażu nie pracuje jak powinien, troche nim trzęsło, na szczęscie nie miałem żadnej trasy przed sobą
padła mi świeca, po wykręceniu wszystkich ta jedna miala rdzawy nalot  :roll:
wsadziłem do cylindra pasek z chusteczki i koniec był mokry, taka brudna woda
założyłem starą świece i chodził już chyba ok, w sumie zmieniłem 2 świece
czy jest się czym przejmować ??? (chodzi o tą wodę)
troche mi ubywa płynu z chłodnicy, ostatnio zaobserwowałem że troche masła się zbiera pod korkiem  :roll:
dzisiaj zrobiłem w sumie ok 110 km, własnie sprawdziłem i był majonez pod korkiem
czy to przesądza o tym że to wina uszczelki ?
co się stanie jeśli nie zrobi tego i będe jeździł ?

jaki jest koszt, jeśli przy okazji chcial bym zrobić uszczelniacze na tlokach ?

woda w silniku ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:02:54 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Padła uszczelka pod głowicą, standardowe objawy masz
328i

woda w silniku ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:17:14 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
A może nie uszczelka a zwykłe niedogrzanie silnika? Jedna trasa to trochę za mało, żeby masło znikło. Dużo jeździsz tym autem? Czy podobnie jak ja - często ale krótkie odcinki?

woda w silniku ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:49:29 pm »

Tomek_

  • Gość
rożnie ;) w sumie niedużo jeżdzę, bo nie ma pracy - nie ma kasy na gaz, no i nie ma potrzeby jeździć, a do narzeczonej mam 2km
niedawno zmieniałem olej jeśli to ma znaczenie
jutro jade na basen, jakies 20 km w jedną strone, jest coś co można zrobić aby się pozbyć wody z oleju ? np jazda bez korka czy coś ;) zauwazyłem ze jak się zdejmie korek to olej ucieka z okolic zaworów, więc to chyba nie jest porządane

woda w silniku ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:55:04 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cytat: "Tomek_"
rożnie ;) w sumie niedużo jeżdzę, bo nie ma pracy - nie ma kasy na gaz, no i nie ma potrzeby jeździć, a do narzeczonej mam 2km
niedawno zmieniałem olej jeśli to ma znaczenie
jutro jade na basen, jakies 20 km w jedną strone, jest coś co można zrobić aby się pozbyć wody z oleju ? np jazda bez korka czy coś ;) zauwazyłem ze jak się zdejmie korek to olej ucieka z okolic zaworów, więc to chyba nie jest porządane


Najlepszy sposób to po prostu więcej pośmigać. Byle nie bez korka.  :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

woda w silniku ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:54:32 am »

Tomek_

  • Gość
Cytat: "Multec"

Najlepszy sposób to po prostu więcej pośmigać. Byle nie bez korka.  :)

hehe, tylko ten brak kasy ;)
coś się może stać jeśli będe jeździł na takiej uszczelce ?

edit
auto w garażu, bo musiałem wyczyścić to i owo, odkręciłem korek, okazuje się że masło jest nie tylko na samym korku, ale również na pokrywie :| i to dość sporo, chyba to juz nie pozostawia złudzeń  :roll:

woda w silniku ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2010, 14:27:21 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytuj (zaznaczone)
coś się może stać jeśli będe jeździł na takiej uszczelce
najpierw wykończysz panewki, później zatrzesz silnik na amen.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

woda w silniku ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:26:31 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Tomek_"
edit
auto w garażu, bo musiałem wyczyścić to i owo, odkręciłem korek, okazuje się że masło jest nie tylko na samym korku, ale również na pokrywie :| i to dość sporo, chyba to juz nie pozostawia złudzeń :roll:


mialem to samo, jak majonez jest na korku to i na pokrywie tez bedzie :) Ja mialem tak spowodowane niedogrzaniem silnika. Caly czas smigalem na krotkie trasy. Jak dogrzałem wszystko znikło. Ale w innym to juz typowo uszczelka poszła. Cala miska olejowa byla w majonezie... Zreszta mam fotke:
http://i45.tinypic.com/ilc8z4.jpg

Jak takie cos masz w misce olejowej (sprawdz czy na bagnecie takie cos jest) to typowo uszczelka pod glowicą. Jak nie to niedogrzany....

woda w silniku ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:24:17 pm »

Tomek_

  • Gość
na szczęście na bagnecie nie ma  :lol:
mechanik powiedział że w sumie to będzie jakies 500 zł  :roll:
zrobie próbe olejową, sprawdze odme, i ściągnę pokrywe zaworów, wyczyszcze z majonezu, w poniedziałek rzeszów, więc nieco się zagrzeje, założe coś na chlodnice dla lepszego efektu (na atrapie mam gume cały czas)

[ Dodano: 15 Sty 2010 21:47 ]
zrobiłem zdjęcie moim świecom, nie wiem jak do tego doszło ale mam 2 krótkie i 2 dlugie :|
F95PS i F65PS, nowe są 95 (krótkie)  nie wiem ktore lepsze
a wyglądają tak

daje zdjęcie ponieważ ta świeca na górze to 4 cylinder, ten felerny w ktorym była woda

pomierzyłem cisnienie
kolejno
1cyl - 1,1 - 1,2
2 - 1,1
3 - 1,1
4 - 0,9

na 3 i 4 cylindrze
zrobiłem próbe olejową
3 - 1,2
4 - 1,25

pomiar w MPa, więc nie wiem czy ciśnienie jest ok czy nie   :roll: pogubiłem się
1 cyl ma 2 pomiary, ponieważ chciałem sprawdzić czy nie przekłamał na 4

jutro pójdzie pokrywa zaworów do czyszczenia, usune cały majonez i poleje troche olejem co by sie nie zatarły zawory, w poniedziałek zagrzeje go w trasie, już droga powinna być dobra, na 50 km zobaczymy czy sie zrobił majonez czy też nie  :roll:

[ Dodano: 15 Sty 2010 21:54 ]
http://www.ceramizer.pl/content/view/37/74/
na tej stronie mówią że to wina uszczelki  :roll:

[ Dodano: 16 Sty 2010 11:26 ]
oto co zastałem po zdjęciu pokrywy
pokrywa zapchana majonezem przy wylocie do odmy, oraz cała zapaćkana


odma była niedrożna

jest to pokrywa z dużej puszki, jakieś 15 cm, a na niej to co wycisnołem z odmy

klawiatura, wyglada ok, na uszczelce nieco syfu, no i ostatni zawór ssacy, ale mogło spać przy ściąganiu pokrywy


w puszcze filtra pow. było odrobine majonezu
ale rura od odmy była zapchana
co powiecie na to ?

trzymam kciuki aby winowajcom była zapchana odma  :roll:

woda w silniku ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:26:03 am »

zyzio

  • Gość
u mnie tez tak bylo nie rowno pracowal i plynu ubywalo i byla to padnieta uszczelka az mi plyn do oleju poszedl  8) a ten majonez to jest chyba efekt zimowy bo u mnie to samo jest

woda w silniku ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:41:09 am »

szerszen77

  • Gość
U mojego staruszka w golfie też majonez był ale nie aż w takim dużym stopniu. Recepturą na to było dwa uszczelniacze do chłodnicy plus uszczelniacz do oleju w silniku w proporcjach prawie 50 na 50 . Dodam że jest to golf II 1.8 w automacie z 86r głowica NIGDY nie była ściągnięta , tak z poważniejszych rzeczy były wymienione tylko panewki które dało się podejść z kanału  ponieważ straszyła kontrolka od smarowania,autko ma przejechane 856154km  8)  tylko czasem szczegulnie w tą zimę cięzko jest zakręcić tą kluchą i zaworki też trochę popukają zanim olej zostanie dostarczony.

woda w silniku ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:41:32 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kolego Tomek_ jeżeli będziesz w Rzeszowie koło 17-18 to skontaktuj się ze mną, bo będę tam cały tydzień to może wspólnie coś wydumamy.
Będzie też kolega Marel i może Push.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...