Autor Wątek: Rover - jaki olej do 1.4  (Przeczytany 28234 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Rover - jaki olej do 1.4
« dnia: Styczeń 07, 2004, 08:04:28 am »

Pawel W

  • Gość
Witam

Jaki olej silnikowy zalecaja doswiadczeni uzytkownicy 1.4  ?

Glownie chodzi o wyciszenie gdy silnik jest zimny (niestety slawne popychacze hydrauliczne stwarzaja bardzo nieprzyjemny dzwiek...), gdy sie rozgrzeje jest ok.

Aktualnie smaruje lotosem semi 10/w40.

Gdzie na dolnym slasku jest RZETELNY zaklad znajacy sie na tych silnikach ?
Czy ktos wymienial popychacze?
Jaki przyblizony koszt ?
Czy trzeba sciagac glowe ? Czy mozna zdjac walki bez zdejmowania glowicy ?

sedreczne dzieki za odpowiedzi.

Pawel Wozniczka

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2004, 08:45:43 am »

Darek

  • Gość
Podobno fabryka zaleca olej Esso Ultra 10W40. Tak mi powiedziano w ASO i taki stosuję od początku. Nie mam trudności w zapalaniu. Dzisiaj -10st C i zapalił od pierwszego razu. Samochód mam 9 lat od nowości i nigdy na zimnym mi nie stukały szklanki. Owszem, kiedyś miałem taki objaw, i podejrzewałem popychacze, ale po sprawdzeniu okazało się, że poluzowała się śruba przykręcająca kółko zębate rozrządu do wałka.
Wałki i popychacze da sie wyjąć bez zdejmowania głowicy. Trzeba odkręcić pokrywę komory zaworów, a następnie aluminiową kratkę górnych półpanewek.
Darek

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2004, 09:47:02 am »

Radecki Marcin

  • Gość
Ja bym lał Castrola albo Mobila ale tu trzeba się liczyć z dużą ceną i nie jest sztuką powiedzieć że to oleje na poziomie :)

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2004, 10:47:23 am »

kan

  • Gość
Jak ci stukają popychacze(szczególnie na mrozie) to spróbuj wlać pełny syntetyk np LOTOS 5W40 Lub nawet 0W40.
Pozdrawiam,
kan

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2004, 11:06:14 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Słyszałem niezbyt pochlebne opinie o mobilu. Do wyciszania silników podobno jest jakiś olej z firmy pendzoil. NIestety dokładnie nie pamiętam symbolu ale podobnow ycisza wszystko i jest bardzo przyzwoity.
HJeśli o mnie chodzi to ja jeżdżę na Qaker State 10W40 Półsyntetyku. Trochę klepie ale nie nażekam. O jakości oleju mogli się przekonać ci co oglądali bagnet z mojego silnika na zlocie w czerniewicach. Olej po kilku tysiącach km był niemal nieskazitelnie czysty, czego nie można było powiedzieć o innych olejach.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2004, 11:24:37 am »

Radecki Marcin

  • Gość
Bocian sorki ale mój Mobil super(mineralny) też zachowuje swoje właściwości bardzo długo a jeśli chodzi o olej to zmieniam go co 10 tysięcy :) Chyba jako jeden z nielicznych a jeżdże na gazie na świeżą oliwe nigdy mu nieżałuje przebieg 136 tysięcy z hakiem i odpukać silnik w miare w miare oleju niełyka a i hałaśliwy niejest i jeszcze się zbiera tylko mówie odpukać bo wiecie jak jest dziś jeŹdzi jutro nie :(

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2004, 14:01:44 pm »

Anonymous

  • Gość
Wszystko zalezy od tego jaki olej jest aktualnie w silniku. Zasada nr 1 nie lej nigdy lepszego oleju od tego na którym jeŹdził ten silnik juz. Ja stosuję LOTOS syntetyk od 140000 km i wszystko jest ok. Jak zaleję 3/4 normy to po 15000 km poziom oleju nigdy nie spadł ponizej 1/4 normy.

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2004, 21:42:26 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
Moj fabrycznie byl i jest zalany olejem Esso Ultron 5W40 syntetyk i mimo to szklanki slychac przez  jakis czas na zimnym silniku, silnik ma ok 95 tys.
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2004, 22:53:00 pm »

Sonia#249

  • Gość
Jak chcesz naprawde dobry olej-to kup sobie quackera(teraz jest pod inną nazwą ,występuje jako "MICRO OIL), lub motula, lub texaco .lub jak ktoś już pisał w tym poście penzoil-to są oleje które są rozlewane u producentów!!!!A co do moblia,czy lotosa-jakoś nie mam do nich zaufania!!!Ktoś mi kiedyś powiedział,że na lotosie to tylko frytki mozna smazyć..........

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2004, 21:55:42 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Radecki Marcin#227"
Bocian sorki ale mój Mobil super(mineralny) też zachowuje swoje właściwości bardzo długo a jeśli chodzi o olej to zmieniam go co 10 tysięcy :) Chyba jako jeden z nielicznych a jeżdże na gazie na świeżą oliwe nigdy mu nieżałuje przebieg 136 tysięcy z hakiem i odpukać silnik w miare w miare oleju niełyka a i hałaśliwy niejest i jeszcze się zbiera tylko mówie odpukać bo wiecie jak jest dziś jeŹdzi jutro nie :(

O Mobilu również słyszałem podzielone zdania, dlatego u siebie stosuję Orlen Platinum (parametry ma bardzo dobre) i w stosunku do wcześniejszego półsyntetycznego Lotosa nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów. Niezależnie od temperatury kręci znakomicie. No i ja również wymieniam olej w silniku co 10 tys. km oraz w skrzyni co 20-30 tys. km i moście co 30 tys. km.

Do tej pory do skrzyni lałem zwykły Hipol, jednak jak się okazało z powodzniem można u mnie zastosować olej syntetyczny, więc przy najbliższej okazji właśnie na taki zmienię, tym bardziej, że o Hipolu słyszałem wiele bardzo niekorzystnych opini.

Pozdrawiam
Jeff

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2004, 10:46:05 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Co do oliwy do mostów. Mój brat w swoim 125 zalał ostatnio Quakera jakiegoś chyba minerała. Mówił że trochęwyciszył wycie mostu (tylko jakieś 130kkm). Następnym razem zamierzam zalać go u siebie. Z pewnością nie wleję już więcej hipolu.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2004, 18:33:52 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Bocian_s#313"
Co do oliwy do mostów. Mój brat w swoim 125 zalał ostatnio Quakera jakiegoś chyba minerała. Mówił że trochęwyciszył wycie mostu (tylko jakieś 130kkm). Następnym razem zamierzam zalać go u siebie. Z pewnością nie wleję już więcej hipolu.

Ogólnie oleje Quakera są świetnej jakości i faktycznie jeżeli jest możliwość to warto je stosować, aczkolwiek u mnie w Bydgoszczy akurat dosyć trudno je kupić a najchętniej ten olej wlałbym do mostu oraz skrzyni. Jeżeli nic nie znajdę to do skrzyni pójdzie Orlen Platinum 75W90..., do mostu prędzej Mobil niż Hipol naturalnie mineralny...

Pozdrawiam
Jeff

jaka oliwa do 1.4
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2004, 20:29:26 pm »

leprosy

  • Gość
Ja do swojego poldka wlewam  Elf 10W/40 i jest ok.

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2006, 08:57:40 am »

yoyogi

  • Gość
moj roverek jezdzi od poczatku na castrolu gtx magnatec 10/40  (ehh 140zł :()- cykanie troszke słychać ale podejrzewam o to uszczelke pod kolektorem wydecowym bo chyba ma lekkie przedmuchy

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2006, 09:37:54 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Skoro temat odgrzebany to ja leje od 40kkm Elf Competition 5W40 i jestem zadowolony. Szklaneczek praktycznie nie slychac. W FSO, albo juz w GB zalewano orginalnie Esso Ultron tak jak Jędru? mowil. Wada tej oliwy jest jej cena. Ja swojego leje z beki bo Renault stosuje je do swoich sprzetow, a serwis mamy pod nosem. 29 zet za literek to nie tak zle.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2006, 10:46:10 am »

roverek

  • Gość
Po odgrzebaniu tematu i ja się przył?czam.
Przez kilka zmian zalewałem Magnatecem 5W40 olej od zmiany do zmiany barwa nieskazitelna.Zmiana na TOTAL 5W40 zaraz po zmianie barwa ciemna(po rozgrzaniu silnika oczywi?cie)
Wniosek MAGNATEC przykleja do ?cianek wszelkie brudy(wła?ciwo?ci magnetyczne :P ),natomiast TOTAL wypłukał wszystko.Kultura pracy silnika w obu przypadkach podobna,czyli OK.

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2006, 22:07:45 pm »

Godzill

  • Gość
dobrze sie wypowiadacie o tym oleju Qaker State 10W40 Półsyntetyku jaki jest koszt tego wynazlazku? ja u siebie leje lotosa 10W40 i niebardzo jestem zadowolony szklanki stukaj? silnik nie kreci sie dobrze trzeba zmienic, chwilowo z braku kasy mam 14 000km na lotosie.

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 01, 2006, 21:31:16 pm »

mariusz wawa

  • Gość
A co my?licie o Motulu 10W40?. Kto? może je?dzi?
Je?li szybko nie odpowiecie, to niedługo będę sam służył informacj?, bo jeszcze z tydzień i wymieniam oliwę. Niby na Texaco było OK, ale teraz motorek będzie miał ciężej w życiu :mrgreen:

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2006, 16:19:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Ja bym ci polecił Mobil syntetyczny. Taki mam zalany (wprawdzie to Fiat i to nowy) ale po 10 tys. nie różnił się kolorem od nówki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Rover - jaki olej do 1.4
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2006, 21:13:04 pm »

mariusz wawa

  • Gość
Mobil to całkiem dobry olej, ale ja mam ukręcone ok 285 kkm, więc boję się zalać 5W40, żeby mi czego? z nienacka nie wypłukał. Pozatym z Mobilem jest ostatnio problem ponieważ z tego, co czytałem to na naszym rynku występuje w trzech odmianach: niemiecki oryginał, polski oryginał i podróby. O ile niemiecki jest super, to co do polskiego kilka osób miało zastrzeżenia, że w wyższych temperaturach ma zbyt mał? lepko?ć.
Zastanawiam się jeszcze nad syntetycznym 10W60, ale to trochę droga zabawa.
Przy okazji jeszcze jedno pytanie: czy stosował kto? dodatki z MoS2 do skrzyni i mostu?