Autor Wątek: Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??  (Przeczytany 14625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« dnia: Listopad 02, 2005, 20:12:04 pm »

ajk#1212

  • Gość
Pomysł ciekawy tez mam creatice i my?lałem nad tym kiedy? ale ostatecznie wlozyłem 2 kolumny sony i jest niezle

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2005, 20:52:35 pm »

Roki

  • Gość
Pomysl juz zrealizowany:) Gra nawet niezle:)

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2005, 21:02:37 pm »

ajk#1212

  • Gość
to gratuluje ja wtedy hciałem zostawic obudowe i podpi?ć sie pod zwrotnice w woferku

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2005, 21:09:57 pm »

Roki

  • Gość
wszystko jest do zrobienia:) Tylko czasami trzeba troche pokombinowac.

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2006, 23:27:12 pm »

Chomal#1856

  • Gość
ile ohmow maj? te creativy :?:
4 czy 8 :?

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2006, 02:19:48 am »

Roki

  • Gość
Nie wiem za bardzo bo nie jest napisane:/

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2006, 09:20:18 am »

Chomal#1856

  • Gość
Z tylu na glosnikach bankowo bedzie pisac
Zakladam ze to 8 ohm wiec dzwiek napewno sporo odbiega od jakosci ktor? mozna uzyskac na glosnikach dedykowanych :!:
Ale skoro Tobie to wystarcza to OK  :roll:

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2006, 11:08:06 am »

Roki

  • Gość
jak pojde do auta to zlukam. Nie jest to to samo co jakas super-hiper-mega tuba, ale bas jest bardzo przyjemny i miekki. Moim zdaniem gra to bardzo dobrze i przynajmniej nie ma wiochy:)

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2006, 16:07:31 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
subwoofer sound blastera jest aktywny... nie znajdziecie tam impedancji glosnika bo zainstalowany wewnatrz wzmacniacz jest juz do niego dopasowany i koniec... plusem tego wzmacniacza jest wyjscie na satelity
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2006, 22:09:03 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytuj (zaznaczone)
znajdziecie,znajdziecie gło?nik z subwoofera ma 4ohm na bank bo kilka dni temu to rozkręcałem.


oczywiscie impedancje mozna odczytac z glosnika... mialem jednak na mysli, ze:

1. bez rozkrecania obudowy nie dowiemy sie jaka impedancje ma glosnik odpowiadajac na stwierdzenie Roki#1847, ze nie moze znalezc tej informacji
2. jest to w tym przypadku zupelnie zbedna informacja jesli chcemy wykorzystac gotowy, wbudowany wzmacniacz (a taki zamysl przyswiecal w powyzszych wypowiedziach)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:01:47 pm »

Roki

  • Gość
Ja to zrobiłem tak:

Do czinczy wychodzących od radia (do podpięcia wzmacniacza) podpiąłem kabel czincze - jack. Jack do wejścia audio w subie. Prąd można pociągnąć z każdego miejsca z instalacji. Jeżeli masz do niego pilota to po problemie, ja nie miałem i trzeba było jeszcze "zemulować" go specjalnie wykonaną wtyczką, wchodząca w jego miejsce.

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:20:14 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
wlasnie problem w tym ze niemam tego zlacza do wzmacniacza :( -najwieksza wada mojego radia i dlatego mam problem
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:20:41 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
mam ten zestaw w domu,jest kiepawy ciekawe jak to gra w aucie podejrzewam ze tak samo lipnie...
  • Jef
  • Czaku

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:26:40 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
mastah22, jakiej srednicy jest  glosnik w tym subie ?
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:28:59 pm »

greg-si

  • Gość
Niewiele widać na tym zdjęciu.
Sygnał tak jak wspomniał kolega wyżej natomiast co do zasilania to nie radze wpinać byle gdzie. Gdy będzie to grało może palić Ci bezpieczniki na danym obwodzie. Nie wiem też na jakim napięciu chodzi ten sprzęt bo może się okazać że wogóle tego do samochodu nie można wsadzić.
Nigdy nie łącz ze sobą kabli głośnikowych w radiu bo większość końcówek mocy nie jest do tego przystosowana i możesz uszkodzić radio.
Pozdrawiam

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:34:50 pm »

Roki

  • Gość
A masz w ogóle wyjście AUX w radiu?
Co do jakości to nie gra to może najlepiej ale zależy kto czego wymaga od takiego głośnika. Dyskoteki typu umc-umc na pewno się tym nie zrobi ale jak się ustawi go nie za głośno to ładnie a przede wszystkim bardzo miękko podbija bas.

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:37:38 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
tak wyjscie aux mam-ale z przodu :| http://aka.fotovista.com/dev/4/2/00016124/l_00016124.jpg to moje radio
Jest jeszcze opcja wykorzystania samego glosnika do mojej kolumny własnej roboty tylko niewiem jakiej srednicy jest ten glosnik w tym subie -16cm musi byc
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:39:44 pm »

Roki

  • Gość
Cytat: "greg-si"
t co do zasilania to nie radze wpinać byle gdzie. Gdy będzie to grało może palić Ci bezpieczniki na danym obwodzie. Nie wiem też na jakim napięciu chodzi ten sprzęt bo może się okazać że wogóle tego do samochodu nie można wsadzić.


A to sorki. Głośnik chodzi na 12v nie idzie bezpośrednio do kontaktu tylko przez transformator. Ja miałem to zrobione tak, że napięcie miałem wzięte z zapalniczki (albo z któregoś kabla prądowego w tamtej okolicy) i do tego włącznik zasilania.

[ Dodano: 2007-12-20, 15:41 ]
Hmm a teraz pytanie czy jak podłączysz tego suba pod aux to czy nie będzie grał tylko sub? Nie ma z tylu jakiegoś wyjścia na zmieniarkę/wzmacniacz? Moim zdaniem coś musi być. Może nie jest to bezpośrednie wyjście ale np w formie wtyku na kostkę. Podłączasz kostkę i tam dopiero wpinasz czincze.

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:44:23 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Roki, wlasnie jest zonk-kostka ISO i złacze antenowe -i tyle.AUX słuzy do podlaczenia zewnetrznych urzadzen-mp3/ tel .Tak jak mowilem najwieksza zwała tego radia-gra super ale niema złaczy zewnetrznych  -  to radyjko dostałem w prezencie :)
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Czy da sie podlaczyc Subwoofera Creative do radia w aucie??
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:53:07 pm »

Roki

  • Gość
A może w kostce ISO są przewody do wzmacniacza? Imho do każdego radia da się podłączyć wzmaka. A to nie jest jakiś badziew tylko firmowe radyjko.