Autor Wątek: Nagłośnienie Polonez Caro PLUS  (Przeczytany 20815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« dnia: Lipiec 26, 2010, 16:23:01 pm »

ryan26

  • Gość
Witam. Chcialem zaczerpnąć pomocy w strawie naglosnienia w Poldku. Z przodu kupilem 2 glosniki 10/10cm boschmana, tyl to glosniki seryjne. Nie zależy mi na spektakularnym efekcie, ale na czystym i ladnym dziweku bez jakis tub w bagażniku czy masakrowania tylnej półki. Czy wymiana radia cos pomoże ?? Mam mediona z CD. Dokladnie nie wiem co to za model, kupilem go dosyc dawno ale stylistycznie wyglada jak wspólczesne, nowe radia.  Czekam na propozycje

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2010, 17:25:25 pm »

Offline konrad1981

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1983 2.0 DOHC
Zależy jaki masz słuch  :D , bo moim zdaniem 10cm głośnik nigdy dobrze nie zagra.
Lepsze radio pomoże, ale szału nie będzie, więc pytanie czy warto.
Jak chcesz słuchać w miarę "normalnie" kup system odseparowany 16,5 na przód za ok 250zł i wtedy pomyśl o lepszym radiu.

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:30:20 am »

pablo686

  • Gość
Kolego z samym przodem to wg mnie będzie mierny efekt, kup se na tył np jakieś trójdrożne głośniki 6/9 (te w kształcie jajka:)) efekt wtedy powinien być zadowalający!!jeśli radio jest w miarę...

[ Dodano: 27 Lip 2010 10:31 ]
aha bez ,,masakrowania' tylnej półki chyba się nie obejdzie:)

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:41:55 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
jedyne co ci mogę doradzić bez zbędnej kombinacji to włożenie w drzwi przednie głośnika 130mm da się to zrobić pod fabryczny panel. ale nie spodziewaj się zbytniego efektu
co do radia  to firma jaką masz to raczej nie jest szał, być może że sekcja wzmacniacza nie jest zbyt dobrze stworzona, kupienie lepszej jakości radia mogło by nieznacznie poprawić efekt ale to nie wykluczone.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2010, 19:17:10 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
I nie wsadzaj nic w półe bo utrudni Ci to korzystanie z auta a za kase ktora wydasz na 6x9 + 10cm z przodu powoli kupisz odseparowany budzetowy 16,5 cm a z tad juz niewiele aby drzwi wstepnie wygłuszyć i mieć "baze wypadowa" na przyszłość a efekt z czasem mozna dopracowac tak aby przód zadowalał basem...
  • Jef
  • Czaku

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:08:33 pm »

ryan26

  • Gość
O co chodzi z tym systemem odseparowanym bo jestem kompletne nemo w tych sprawach ?

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:16:19 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Głośnik średnio - niskotonowy w drzwi i osobno wysokotonowe w słupki dostające sygnał przez zwrotnice (czyli filtr, tak żeby każdy głośnik dostawał takie dźwięki do jakich został stworzony)

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:13:40 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
podepne się z pytaniem.
chcę zamontować zestaw odseparowany na przód. nic wielkiego bo kasy dużo nie mam, ale chcę trochę poprawić to co fabryka dała :)
mam radio JVC kupione jakieś 2 lata temu 4x50W mocy max.

czy jeżeli podłącze wszystkie wyjścia radia na przód, to będzie to dobrze grało?
na przykład wyjścia na przednie głośniki podłączyć do syków, a wyjścia na tylne głośniki do basowych w drzwiach.

z tyłu nnie będę montował żadnych głośników, może kiedyś jakiś sub w bagażniku, więc szkoda żeby 2 wyjścia z radia nic nie zasilały.
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:45:40 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Generalnie ludzie robią tak, że podłączają syczki pod radio a midbasy pod osobny wzmacniacz, więc możesz tak zrobić, będziesz miał ewentualną regulację faderem jeżeli np syczki będą cię za bardzo w uszy gryzły ;)

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2010, 16:31:31 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
nie będzie to grało tak jak należy w przypadku takiego rozwiązania, zobacz ile radio z tyłu ma RCA jeżeli ma 2 to jedno z nich jest pewnie na przód , drugie na tył, podłącz pod te  na  przód wzmacniacz i do niego dopiero zestaw.  Kiedyś przez przypadek podłączyłem wzmaka od suba pod przednie RCA i   różnica była spora  (efekt jakby bas był opóźniony w stosunku do reszty) i wcale nie wynikało to z tego że wzmacniacz nie wyrabia.
tak więc podłączenie   samego przodu pod wszystkie kanały w radiu  raczej nie jest dobre.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2010, 18:38:13 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
A ja uwazam, że to zdecydowanie lepsze rozwiazanie nizeli pasywna oryginalna  zwrota zasilana z jednej pary kanałów. Uzyskasz mozliwość sciszenia tweetera ( ktory w tanich zestawach potrafi byc przykry i piskliwy) porzez regulacje faderem co zdecydowanie moze porawić wykop zazwyczaj ograniczonego tym tweeterem woofera.

Jest jedna wazna rzecz, zwrotnice należy rozlutować tak aby puscic tweeter przez filtr jemu przeznaczony a woofer przez jego filtr.

Zaleznie od typu zwrotki czasem jest to jeden kondek a czasem kilka elementów na tweeter i  woofer analogicznie (tyle ze nie kondek akurat)
  • Jef
  • Czaku

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:47:47 pm »

ryan26

  • Gość
POwiedzcie co lepsze. 2 Glosniki w tyle 5/7" czy skrzyneczka basowa w bagażniku ??

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:55:03 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Najlepsze jest... Zaczać od przodu...
  • Jef
  • Czaku

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2010, 15:34:36 pm »

ryan26

  • Gość
OK tylko w przodzie juz mam. Nie jest to rewelacja ale wystarczy. Tyl mi nie dziala wiec chce tam cos zrobic

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2010, 16:20:00 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
ja sie zgodze z kolega mastah22, ze lepiej jednak zrobic przod niz dawac na tyl COKOLWIEK byle tylko gralo. robisz przod i wtedy do bagaznika zostaje ci podlaczyc wzmacniacz i sub dla uzupelnienia. i nie ma potrzeby wtedy dawania glosnikow na tyl. zadnych.

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2010, 16:55:20 pm »

ryan26

  • Gość
OK. To w takim razie co mam zrobic z przodem. Wchodza mi tam standardowe 10 (dopiero wymieniłem) Za bardzo nie chce przerabiac calej listwy

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2010, 17:26:58 pm »

Sroka

  • Gość
Witam.
Z góry przepraszam za odświeżenie tematu, ale mam małe pytanko.
Co powiecie na wstawienie do caro+ radia np. alpine z cd 4x50W i do tego przód i tył 4 takie same głośniki średniotonowe np. po 70W??

P.S
Z tyłu chyba jest 130mm a z przodu 100mm, czy się mylę?

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2010, 17:50:57 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Cytuj (zaznaczone)
Z tyłu chyba jest 130mm a z przodu 100mm, czy się mylę?

Tak jest w Atu. W Caro wszystkie są 100mm.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2010, 18:15:20 pm »

Sroka

  • Gość
A jak to się mierzy? Bo na tył wrzuciłem przy okazji jakieś 18W głośniki średniotonowe od kompa i pasowały idealnie. Zmierzyłem stare od środka dziury na wkręty do środka drugiej dziury i było 130mm.

Nagłośnienie Polonez Caro PLUS
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2010, 18:17:22 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Cytat: "Sroka"
Witam.
Z góry przepraszam za odświeżenie tematu, ale mam małe pytanko.
Co powiecie na wstawienie do caro+ radia np. alpine z cd 4x50W i do tego przód i tył 4 takie same głośniki średniotonowe np. po 70W??

jak już to zamiast średnio tonowych wstaw szerokopasmowe, bo inaczej będzie kicha jak w   radiu typu jamnik. przy szerokopasmowych usłyszysz trochę więcej ale bez rewelacji.   polecam ci tematy w tym dziale na temat  głośników 160mm w przednie drzwi  oraz  taki sobie artykuł na stronie głównej o wygłuszeniu drzwi.
generalnie średnica głośnika a średnica osadzenia to różnica. średnica osadzenia głośnika jest mniejsza niż średnica głośnika w zależności od rozmiaru głośnika.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem