Autor Wątek: hertz dsk vs esk  (Przeczytany 5153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hertz dsk vs esk
« dnia: Czerwiec 19, 2010, 23:24:58 pm »

heccto

  • Gość
wiec tak jak w temacie interesuja mnie 13 stki (do 16 stek musialbym panele dorabiac i wiecej wydac) chce kupic w miare dobre glosniczki i mysle ze co do tych 2 wymienionych sie nie myle ? Chcialbym znac Wasze zdanie , jednostka jaka mam jest kenwood kdc w3044

w slupki oczywiscie pojde gwizdki 13stki w dol drzwi z tylu mam 2 elipsy alpine(wiekowe bardzo) ale jestem otwarty na propozycje

wzmacniacza narazie nie przewiduje...

kable sa jakies tam :mrgreen:

jestem laikiem ale lubie jak przyzwoicie gra oczywiscie drzwi chce wygluszyc..

linki do glosniczkow :

http://www.audiosklep.pl/hertz-dsk-130-p-460.html

http://www.ceneo.pl/387980s

czy tylko odczuje roznice w cenie ?

ESK za 300 moge wyrwac wiec mnie kusi ;p w necie po 400 prawie chodza

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2010, 08:07:54 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
napewno ESK są o klasę wyżej  ale czy warto  wydać tyle kasy za 130mm już lepiej dorzucić 200zł i wstawić coś  z 160mm zresztą  optymalnym rozwiązaniem jest 160mm z przodu.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2010, 08:59:22 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Montujac nawet dobre 13cm w seryjne miejsce i wydajac na nie dodatkowo grubsza kase mija sie z celem. Bez paneli i porzadnego montazu w chocby tanio wygłuszonych drzwiach nie bedzie zadowolenia...

[ Dodano: 2010-06-20, 09:02 ]
Pamietaj ze biednych nie stac na tanie rzeczy, lepiej kupic raz a dobrze i zamontowac to z głowa...

A w kwesti hsk i dsk to przepasc jakosciowo mocowa, jedyna współna cecha jest natarczywy tweeter z tym ze w esk potrafi on jeszcze jako tako odtworzyc zróznicowana game dzwieków sekcji wysokotonowej, bo  dsk z tym sobie nie radzi zupełnie :)
  • Jef
  • Czaku

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2010, 11:32:55 am »

heccto

  • Gość
czyli odppuscic te 13 stki ?

[ Dodano: 21 Cze 2010 15:50 ]
zakupilem HELIX DB 62.1 sa to 16 stki jak cos  :wink:  4 maty wygluszajace mdf czeka wiec lipy nie bedzie takiej ;)

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2010, 01:41:28 am »

Offline CoveName

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pasji Nie Zatrzymasz !
wtoczę się do tematu i powiem ci tak co do 13stek osobiście również posiadam lecz pionieera i nie bardzo jestem zadowolony bo szczerze mówiąc gdyby nie tuba i wzmacniacz który mam w samochodzie to efektu niema po wyłączeni wzmacniacza słyszę bardzo ostry sopran bo 13 niestety szału nie dadzą . A do tego dołożyć tweeterki i głowa boli jak lubisz głośniej posłuchać po zamontowaniu 16 dlsa niestety nie moich lecz pożyczonych zuperłnie odczułem różnicę i to bez wygłuszenia a dodając dobre wygłuszenie i tweeterki na twoim miejscu bym odłożył i tak jak mówi kolega mastah22 zrobić raz a pożądnie
W poszukiwaniu.........

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2010, 19:40:24 pm »

heccto

  • Gość
i tak robie : juz zaczelem wygluszac drzwi od kierowcy , dystanse zaimpregnowane , material na nie czeka , a oto co kupilem

http://img340.imageshack.us/f/dscn1909w.jpg/

http://img682.imageshack.us/i/dscn1914.jpg/

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2010, 20:32:26 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
na pewno będzie to lepsze niż 13 Pioneera ale  bez wzmacniacza  pod  samo radio  nie warto tego  zbytnio podłączać.  jak dla mnie ten głosnik bardzo szybko sie gubi przy większym poziomie głośności  a do tego nie ma dynamicznego basu, zresztą tak jak w temacie o 16-tkach napisał mastach jest to  klasa średnio budżetowa. i nie ma co sie spodziewać rewelacji.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2010, 10:15:05 am »

heccto

  • Gość
wzmak i sub beda pozniej z reszta te glosniki z tego co pisza nadaja sie swietnie pod same radio  :wink:

Odp: hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2011, 20:47:06 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Poleci ktos jakis wzmacniacz do 200 zl (moze byc uzywka) do hertzow esk 165, bo pod radiem to tak do dupy gra (pioneer niby mosfet 4x50w ;) ;) ;) ), ze normalnie szok. Lepiej chyba oryginalne trojdrozne graly (ale pierdzialy juz, wiec trzeba bylo zmienic). A nie chcialo mi sie wierzyc w taka sytuacje, jak pisali na roznych forach; i jednak mieli racje ;)
Do kupujacych te glosniki - od razu kupcie wzmacniacz, bo sie NAPRAWDE zawiedziecie...  :cry: :cry:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 20:48:11 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2011, 16:04:24 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi

Odp: hertz dsk vs esk
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2011, 09:07:12 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
g..... Sprawdz fazowość woofera i pokaż jak przygotowane są drzwi ... HSK pod 10wrms z koncówki radia potrafia sobie plumkać a ESK tzn bardziej...
  • Jef
  • Czaku