Autor Wątek: Problem z Radiem  (Przeczytany 3429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z Radiem
« dnia: Marzec 13, 2010, 21:24:14 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Witam!!! Mam taki problem podłączyłem sobie radio BLUEsky BCD 138 wszystko pięknie grało i dobrze aż do momentu. A ten momentu nastąpił wczoraj jechałem sobie i słuchałem wjechałem w nieszczęsną dziurę i radio przestało grać:/ Słychać tylko brzęczenie, myślałem że to głośniki ale podłączyłem radio do brata do auta i tez radio się załącza wszystko chodzi ale w głośnikach słychać brzęk:/ Może wiecie co mogło się zepsuć i ile może kosztować naprawa, szukałem na forum czy ktoś miał podobny problem ale nie znalazłem nic:) Z góry dzięki.

Problem z Radiem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 01:27:04 am »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Może kabel od pamięci przerwało i radio się zakodowało Masz przy nim bezpiecznik tzn albo na kablu czerwonym i żółtym albo bezpośrednio przy radiu? Może się przepalił

Problem z Radiem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 11:00:47 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Możesz rzucić tym radiem za psami. Najprawdopodobniej od mocnego wstrzasu szlag je poprotu trafił. Koszt naprawy przewyższy koszt radia :)
Kup sobie radio.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Problem z Radiem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2010, 11:14:34 am »

polon

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Kup sobie radio.


tylko radio, a nie takie cos.. kup uzywke ale firmowa, nawet tylko na kasety i dokup sobie adapter jak chcesz miec mp3..

Problem z Radiem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2010, 11:39:07 am »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
ja miałem podobnie jak wracałem ze szkoły. miałem radio peiying i jak wracałem to włączyłem, a tam tylko trzaski w glośnikach... przyjechałem do domu, podmieniłem peiyinga na jvc i z jvc wszystko ładnie gra. peiyinga mam teraz podłączonego w domu pod zasilaczem i w domu żadnego trzeszczenia nie słychać, a jak podłącze go do samochodu to w ogóle muzyki nie słychać. nie mam pojęcia co się dzieje ale to pewnie dlatego, że to peying.

zmień radio a napewno się poprawi.
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Problem z Radiem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2010, 19:10:25 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
no to żęście poradzili  :lol:  jakby gośc miał telewizor za  1200zł i winny był przewód antenowy to też byście mu kazali zmienić telewizor bo nie jest on za 3 tys?. peying nie peing grać musi lepiej gorzej ale grać musi. Po pierwsze trzeba sprawdzić ciągłość przewodów głośnikowych i ewentualne zwarcie do masy, to samo nalezy zrobić z przewodami zasilającymi. sam sposób podłączenia głośników,. Czy na każdy kanał podłączony jest 1 głośnik  a jego impedancja   jest równa  impedancji pozostałych ( w sensie podłączenia szeregowego  lub równoległego) widzalem już różne fajerwerki.? Czy zachowana jest jego polaryzacja?,  czy przewód ujemny jest w radiu oddzielny dla każdego kanału czy też może są 4 plusowe  i 2 minusowe? w każdym razie winna jest instalacja a nie radio
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Problem z Radiem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2010, 19:54:11 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Jeśli podmienił radio a efekty są takie same to pozostaje szukać po kablach od kostek dalej. Innego wyjścia nie ma. Radio również wg mnie jest ok. Najprościej byłoby pociągnąć dodatkowy dwużyłowy kabel od radia i sprawdzać łącząc bezpośrednio radio-głośnik. Pomijam sprawę oczywistą czyli próbę podłączenia radia bezpośrednio do aku z pominięciem instalacji. COŚ JAKIŚ efekt dać musi.

[ Dodano: 14 Mar 2010 19:56 ]
Cytat: "Mariusz#1926"
Po pierwsze trzeba sprawdzić ciągłość przewodów głośnikowych i ewentualne zwarcie do masy

Zwłaszcza, że 99% obecnych radioodtwarzaczy ma wzmacniacze mostkowane i absolutnie ani + ani - nie ma prawa masy dotknąć.

Aby się całkiem upewnić co do radia wepnij je do brata. Jak zagra to już będzie sporo wiadomo.

Problem z Radiem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2010, 17:43:10 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, chcę dodać że do brata podpinałem i też u niego było te bzyczenie. A ten kabel dwużyłowy mam bezpośrednio podłączyć do tej płytki czy do tych kabli co idą z radia pomijając kostkę? Ja jestem laikiem w tym temacie dlatego tak się pytam:D :D Mariusz#1926 sory za wyrażenie ale ja jestem ciemny w tym temacie a ty mi tu wyjeżdżasz czy każdy kanał jest podłączony 1 głośnik i czy impedancje są równe, czy zachowana jest polaryzacja i czy te kable ujemne są oddzielnie do kanału:D. Jak mi napiszesz jak to sprawdzić, to wszystko sprawdzę:D

Problem z Radiem
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2010, 17:53:37 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Sprawdź, czy kable w drzwiach i tunele od nich nie są poprzecierane-może to banalne, ale kiedyś miałem taką akcję- kabel był mocno przetarty, na dziurze po prostu się zerwał do reszty.
LOW & SLOW

Problem z Radiem
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2010, 20:14:52 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Ja kable dałem nowe od głośników, ale to piszę że w dwóch autach sprawdzałem i jest to samo:D

Problem z Radiem
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2010, 22:57:30 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
jeżeli w drugim samochodzie jest to samo to zacznij sie rozglądać za nowym radiem, bo nawet jak naprawisz to co masz to nie wiadomo kiedy znowu padnie.
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)