Autor Wątek: Radio ssie prąd  (Przeczytany 4792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio ssie prąd
« dnia: Listopad 13, 2009, 18:49:09 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
A więc sytuacja przedstawia się następująco:
- pobór prądu na wyłączonych odbiornikach około 30 mA
- pobór z podłączonym radiem Pioneer DEH-1500R około 50 mA
- pobór z podłączonym radiem Alpine CDE-9880R około 150 mA

Pytanie brzmi, co jest nie tak z radiem Alpine iż ciągnie tyle prądu i potrafi rozładować akumulator w 2 dni?
Mile widziane sugestie co może być w nim uszkodzone.
Radia podłączone do standardowej instalacji Poloneza nie puszczonej przez zapłon w stacyjce. Radio do niedawna działało prawidłowo i nie przypominam sobie anomalii typu zwarcie itp.  które mogłyby się przyczynić do takiego stanu rzeczy. Radioodbiornik odesłany do autoryzowanego serwisu powrócił z diagnozą iż jest w 100% sprawny a nadal sprawny jak widać nie jest  :?
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2009, 19:26:12 pm »

Piotrekk

  • Gość
Zmierz pobór wyłączonego radia Alpine. I może to radio tak ma, że pobiera więcej niż ten pionek...

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2009, 19:49:40 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Myślałem "podłączonym" a napisałem "włączonym" :roll:
Radia podczas pomiaru były wyłączone, ewidentnie coś jest z tym Alpine bo zaczęło rozładowywać akumulator co wcześniej się nie zdarzało. Pytanie brzmi co mogło się sypnąć :?:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2009, 20:00:12 pm »

Barnii

  • Gość
Spróbuj zmierzyć pobór prądu ze ściągniętym panelem.

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2009, 21:53:28 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Pomiary dopiero jutro po pracy z powodu braku auta w garażu.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2009, 22:04:48 pm »

Barnii

  • Gość
No to pomierz i daj znać, bo z tego co mi się przypomina to chyba gdzieś czytałem o tym że właśnie Aplinki ciąga dość dużo prądu, założenie panelu powoduje włączenie końcówki mocy nawet gdy radio jest wyłączne:)

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2009, 18:11:41 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Ze zdjętym panelem 120 mA. Można rzec poprawa prawie żadna :|
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2009, 18:18:15 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Z radia masz dwa przewody +12V. (+) oraz B+
Czy masz je ze sobą skręcone ?
Czerwony podłączasz do stałego plusa, a żółty po stacyjce.
Jesli masz je polaczone, podlacz tylko jeden (czerwony) i zobacz wtedy jaki bedziesz miał pobór prądu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2009, 18:26:23 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Nic nie jest poskręcane.
Próbuje w tym temacie dociec czemu radio rozładowuje akumulator gdy jest podłączone tak jak dawniej.
Podłączania pod zapłon wole uniknąć bo jest to dla mnie całkowicie niepraktyczne rozwiązanie.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2009, 19:48:48 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Podłączania pod zapłon wole uniknąć bo jest to dla mnie całkowicie niepraktyczne rozwiązanie

W ramach eksperymentu możesz to sprawdzić :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2009, 20:22:31 pm »

Piotrekk

  • Gość
Spróbuj zresetować radio, bo może włączyłeś jakaś funkcje typu: podtrzymanie :) . Ja na przednim panelu mam przycisk reset.

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2009, 20:54:40 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Piotrekk"
Ja na przednim panelu mam przycisk reset.


pod panelem w niektorych radiach tez jest. I tak dla jasnosci, przycisk trzeba przytrzymac wcisniety na kilka sekund :) Nie tylko wcisnac.

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2009, 01:04:31 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Mr.D, urzeknie Cię moja historia  :D

Mniej więcej w tym samym czasie co Ty kupiłem sobie prawie identyczne radio, jakoś tak latem po raz pierwszy wp13liło mi cały prąd z akumulatora po tym jak na kilka dni (dokładnie sześć) odstawiłem auto. Od początku podejrzewałem radio, bo jako ostatnie było zakładane a wcześniej problem nie występował. Miesiąc temu znów nie jeździłem przez trzy dni, od razu jak wsiadłem to zobaczyłem że aku słaby (mam na stałe woltomierz podłączony), na szczęście tym razem przynajmniej udało się odpalić  :)

Na początku listopada podjechałem na warsztat, zmierzony pobór prądu na postoju 0,15A winowajca - wiadomo. No to ja do serwisu alpina (horn na Kurantów w W-wie). W serwisie powiedzieli że tak ma być "technologia idzie do przodu, bierze dużo prądu bo ma zaawansowane funkcje". I że jedyny sposób to podłączyć pod stacyjkę, tzn. kabelek do podtrzymania pamięci na stałe do aku, a zasilanie radia pod tzw.ACC (pierwsza pozycja przekręcenia kluczyka, kontrolki nie palą się).

Ja mam zamiar zostawić podpięte na stałe tak jak jest, ale na kabel zasilający dać knefelek który będę wyłączał jak zostawiam auto na noc i tyle.

Szkoda że się nie pucowałeś o co chodzi jak pisałeś na forum że wysyłasz radio do serwisu, od razu bym Ci powiedział co i jak.

A na razie wywaliłem bezpiecznik, muzy nie ma jest sen spokojny bo przynajmniej mam pewność że rano mi zachechła  :wink:
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Radio ssie prąd
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2009, 02:02:18 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No tak 0,15 A to potrafi zjeść w pełni naładowany akumulator 45Ah jak łatwo policzyć w 300 godzin czyli 12,5 dnia. A jak się ma jeszcze alarm, a akumulator nie jest najnowszy to szybciej...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap