Autor Wątek: Gwizd w głośnikach  (Przeczytany 5147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gwizd w głośnikach
« dnia: Maj 02, 2009, 14:39:28 pm »

szczaw

  • Gość
A więc tak. Podłączyłem seryjne głośniki poldka pod mój wzmacniacz (5 kanałów), tuba ma osobny, no i lewa strona na jeden kanał, prawa na drugi kanał i wyregulowałem je na sam sopran. Po odpaleniu silnika słychać gwizd w głośnikach nasilający się z obrotami silnika. Dźwięk podobny do turbinki ;) (nawet kumpel się wkręcił, że uturbiłem polda:P) Zastosowałem filtr zakłóceń, jednak nic mi to nie dało... Masa podpięta w bagażniku, czy masa może zawadzać? Spróbować ja podłączyć bezpośrednio pod aku? Jeśli to nic nie da, to gdzie szukać przyczyna? Dioda któraś w altku poszła? Jeśli ktoś miał z tym do czynienia, proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2009, 14:45:35 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kable WN nie robią ci Choinki ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2009, 14:58:41 pm »

szczaw

  • Gość
Pod maską dyskoteki nie mam

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2009, 15:24:56 pm »

Offline ARTUROO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • audi 80 b4 2,3 , seat alhambra 1,8 20vt , honda cbr 600f
mase masz przykręcono do karoseri i moze przez to masz ten gwizd musisz bezposredno do aku podłaczyc go

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2009, 15:35:01 pm »

szczaw

  • Gość
To jest jedyna możliwość, która mi zostaje. Na kablach nigdzie nie ma prawa być przebicia, bo sygnał mam poprowadzony w jednym progu, a zasilanie w drugim, więc są daleko od siebie... Kupię w poniedziałek kabel i spróbuję z tą masą do aku... ARTUROO, Ty też coś takiego miałeś?

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2009, 15:57:29 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
U mnie kable są poprowadzone po tej samej stronie i masa przykręcona do budy w bagażniku, nie powoduje to żadnych gwizdów.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2009, 20:36:16 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
co to za wzmacniacz?    wzmacniacz nie jest ekranowany wewnątrz zbiera zakłócenia z pompy paliwa albo alternatora  żeby wykluczyć alternator proponuje zasilić go z innego aku ( oddzielnego) zobaczyć   czy zbiera zakłócenia, jeśli tak  to pozostaje ekranować wzmacniacz, ewentualnie wymiana na inny.  radze jeszcze wymienić kondensator przy alternatorze a filtry wszelkiego rodzaju wyrzucić.  ewentualnie sprawdzić stan szczotek i pierścieni ślizgowych w alternatorze. no i masę ciągnąc bezsprzecznie od akumulatora  a nie z budy.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2009, 20:49:31 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Aaaaale spokojnie nie zapedzaj sie jeszcze i napisz koniecznie jakie masz kable sygnałowe? :)

[ Dodano: 2009-05-03, 20:49 ]
najlepiej strzel fote :)
  • Jef
  • Czaku

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2009, 21:12:10 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
o to też prowda. i jeszcze jedno załanczanie wzmaka podane z przewodu sygnałowego( niebieski ) radia czy na krotko w celu sprawdzenia z plusa ( mostek)
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2009, 21:52:04 pm »

szczaw

  • Gość
Mariusz#1926, jakbym zrobił mostek, to by aku siadał, bo by wzmak był cały czas włączony. Poprowadzony od radia od niebieskiego kabelka (oznaczony chyba jako ANTENNA/REMOTE, nie pamiętam dokładnie) i dodatkowo jeszcze włącznik (jak jadę z mamuśką, albo teściową, to wyłączam, bo nie lubią masażu) :P jutro jak wrócę z matury strzelę fote i wzmacniacza i kabli sygnałowych. Jeszcze nie próbowałem masy podciągnąć do aku, jutro kupię kabel, jeśli problem zniknie to i tak zapodam fotki ;)

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2009, 21:57:23 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
sprawdz na krótko mase z akku ale na 99% to problem z Twoimi marnymi pewnie RCA...
  • Jef
  • Czaku

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2009, 12:31:15 pm »

szczaw

  • Gość
Troche opóźnione, ale wrzucam fote samego wzmaka:




i sygnałów:




Jutro po maturze, najpóźniej w sobotę dam znać co z tą masą, bo nie miałem kiedy tego sprawdzić... :/

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2009, 23:43:32 pm »

szczaw

  • Gość
:) matura maturą, sygnały też już mam inne (tzn moje, ale kumpel je miał u siebie w domu, bo mu pożyczyłem), a jutro po maturze jade kupić nowe kable głośnikowe i poprowadzę je po całym poldzie, masowy kupię do samego aku i plusowy też zapodam nowy. A co. Może nawet strzelę sesyjkę co i jak dla początkujących :) ale to wszystko w sobotę, bo jutro gazowników mam po południu w domu, ehh... Tylko wszyscy ode mnie pieniądze chcą ;)

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2009, 23:44:47 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
nic nie kupuj na wyrost tylo sygnal podmien...
  • Jef
  • Czaku

Gwizd w głośnikach
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2009, 23:55:43 pm »

szczaw

  • Gość
Od dawna planowałęm kupić, wiesz, bo nie mam tego zrobionego tak, jak chciałbym mieć to zrobione, wszystko praktycznie na styk, a chcę pociąć równe długości kabli na każdy głośnik i wszystko mieć troszkę lepiej pochowane... Zobaczysz efekt końcowy, to też stwierdzisz, że warto ;) a kable będą mnie kosztowały kilka złotych... Wiem, maturzysta, powinienem oszczędzać, ale na podla to nawet ostatni grosik przeznaczę :)