Autor Wątek: Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej  (Przeczytany 11081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« dnia: Marzec 21, 2009, 20:47:45 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
4x20 to jest moc maksymalna czy RMS ? W radiu masz wyjścia RCA ?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2009, 20:49:19 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No nie wiem jaki jest ten wzmacniacz. Ale mniejsza z tym... No raczej takiego wyjscia nie bedzie (stare radio). Prosze o ogolne porady jak podpiac (juz mniejsza z tym jaki ten wzmacniacz ale ogolne podpiecie co do czego)

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2009, 20:54:17 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Nie mając wyjścia nie podłączysz wzmaka... Z resztą gra nie warta świeczki bo jeśli to moc maksymalna to o mocy RMS nie ma co dyskutować bo jest baaardzo niska.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2009, 20:55:42 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No nie chodzi juz o moc. Ale jak to sie nie da? czytalem ze jakos przez ta kostke da sie... Musi sie dac! :D jakies sposoby pewnie sa :>

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2009, 20:58:47 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Tylko po co... jeśli z tego wzmaka uzyskasz pewnie moc niższą niż z tego radia.
Jest inne wyjście, dorobić to wyjście. Następna to przez jakaś przejściówkę, ale to poszukaj sobie w googlach wpisz : "wzmak bez wyjścia RCA".
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2009, 20:59:44 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja tam wzmacniacza nie mam, ale to nie można tak, że z wyjścia głośnikowego na tył podłączamy na wejście wzmacniacza ?  :arrow: pytanie z mojej własnej ciekawości.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2009, 21:00:00 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No ale wzmak mozna zmostkowac? To nie bedzie tak ze moc z radia plus moc ze wzmaka? A kazde radio da sie zmostkowac?

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2009, 21:23:18 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "matucha#1931"
Ja tam wzmacniacza nie mam, ale to nie można tak, że z wyjścia głośnikowego na tył podłączamy na wejście wzmacniacza ?  :arrow: pytanie z mojej własnej ciekawości.

Mozna bez problemu. Trzeba dać dzielnik napięcia wyjściowego na dwóch rezystorach. :) Nawet są sprzęty, które się fabrycznie podłącza w ten sposób.

Ten wzmacniacz (z tego co widzę na wykresie na obudowie) to przy sensownych zniekształceniach (rzędu 0,1%) ma moc koło 8W na kanał. Niektóre wzmacniacze owszem można zmostkować i z 4x8 W zrobić ok. 2x30, ale one muszą być przystosowane konstrukcyjnie. Dokładniej mówiąc jeśli dwa wyjścia mają obsługiwać jeden kanal to jedno z nich musi mieć wejście odwracające. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2009, 21:25:00 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "matucha#1931"
Ja tam wzmacniacza nie mam, ale to nie można tak, że z wyjścia głośnikowego na tył podłączamy na wejście wzmacniacza ?  :arrow: pytanie z mojej własnej ciekawości.


Ale jak to? Chodzi o to, ze wyjscie z radia na glosnik, podlacza sie pod wzmacniacz?

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2009, 21:27:07 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "FaZi_Fr"
Cytat: "matucha#1931"
Ja tam wzmacniacza nie mam, ale to nie można tak, że z wyjścia głośnikowego na tył podłączamy na wejście wzmacniacza ?  :arrow: pytanie z mojej własnej ciekawości.


Ale jak to? Chodzi o to, ze wyjscie z radia na glosnik, podlacza sie pod wzmacniacz?


No ja bym tak zrobił  :P
Zresztą Grzech wytłumaczył, że to wykonalne.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2009, 21:28:51 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No i super :D Wlasnie o to chodziło :D Czyli jak to sie robi? Bierze sie 2 kable z radia od jednego kanału (+ i -). I wlacza sie do wzmacniacza (tylko gdzie?). I pozniej z wzmacniacza (tam gdzie wyjscie) kable i do glosnika tak? I wtedy mamy moc z radia i wzmacniacza? ;] Dobrze rozumiem? Wytlumaczcie prosze!

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2009, 21:37:37 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wtedy mamy na jednych głosnikach moc z radia, a na innych ze wzmaniacza, Ale bez schematu (albo trzymania sprzętu w łapach) to Ci nie napiszę jak to konretnie zrobić.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2009, 08:33:56 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Dobra a mam jeszcze jedno pytanie... Dam taki schemat i on przedstawia to w "moim świecie" :D Nie wiem czy dobrze rozumuje ale zobaczcie i powiedzcie. Nie wiem w ogole na czym polega to mostkowanie (moim zdaniem zlaczeniem wszystkich kanalow w jeden...). Ciul wie, jestem w tym zielony. Wiec takie cos moim zdaniem:




Aha i mozecie mi powiedziec, czy kazde radio da sie mostkowac? i jak to sie mostkuje :>

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2009, 10:18:01 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Też mam wzmacniacz Blaupunkta więc powinno być analogicznie.


Mostek powinien być oznaczony na wzmacniaczu napise BRIDGE MODE lub podobnym. Mostkuje się skrajny plus ze skrajnym minusem jak na obrazku.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2009, 13:47:44 pm »

Offline ARTUROO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • audi 80 b4 2,3 , seat alhambra 1,8 20vt , honda cbr 600f
nie spotkalem sie zeby ktos mostkowal radio tym bardziej ze twoje ma juz swoje lata i wątpie zeby byla taka mozliwosc ja kiedys podlaczalem wzmacniacz pod wyjscia głośnikowe ale efekt byl marny teraz u mnie w wzmacniaczu mam zaznaczony mostek na tube u ciebie nie da sie zmostkowac

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2009, 15:09:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "FaZi_Fr"
Dobra a mam jeszcze jedno pytanie... Dam taki schemat i on przedstawia to w "moim świecie" :D Nie wiem czy dobrze rozumuje ale zobaczcie i powiedzcie. Nie wiem w ogole na czym polega to mostkowanie (moim zdaniem zlaczeniem wszystkich kanalow w jeden...). Ciul wie, jestem w tym zielony. Wiec takie cos moim zdaniem:

[url=http://img6.imageshack.us/img6/3984/wzmak.th.jpg]Obrazek[/URL]


Aha i mozecie mi powiedziec, czy kazde radio da sie mostkowac? i jak to sie mostkuje :>

Biorąc pod uwagę jak to narysowałeś i opisałeś powiem Ci, że nie powinieneś się za to sam zabierać.
Można zmostkować dwa wzmacniacze, a nie cztery. Poza tym nie polega to na podłączaniu wszystkich wyjśc do jednego głośnika tylko trzeba coś jeszcze pokombinować (już pisałem co) z wejściem. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2009, 19:51:17 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
Napisze tak: radia się nie mostkuje. spotkałem się kiedyś z dwoma pioneerami które miały taką funkcję. Do radia możesz podłączyć wzmacniacz jesli nie masz wyjśc RCA na dwa sposoby. Pierwszy: jeśli posiadasz w wzmacniaczu wejście wysokonapięciowe (czy jak to się tam nazywa) na kabelki głośnikowe. Drugi: kupujesz na allegro skrzyneczkę, która zmienia sygnał wysokonapięciowy na niskonapięciowy (po naszemu skrzyneczka do której podpinasz kable z radia a do drugiej strony wpinasz już normalnie chinche). moim zdaniem druga opcja jest lepsza

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2009, 22:14:46 pm »

wito

  • Gość
da się zmostkować tylko 2 wzmacniacze łączysz plus jednego z minusem drugiego mostkiem na pozostałe dwa dajesz głośnik. na wejście (input) podajesz sygnał w przeciw fazie przez dzielnik napięć czyli kanał lewy jest opóźniony o 180 stopni w stosunku do prawego, tak na chłopski rozum to jeżeli na kanale prawym masz sygnał ze znakiem (+) to na lewym masz odpowiadającą mu wartość (-) na wyjściu wrasta wzmocnienie napięciowe co wpływa na uzyskiwaną moc

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2009, 12:50:34 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
A jeszcze mam jedno pytanie odnosnie wzmacniacza (nie tego Blaupunkta). A wiec tak. Nabyłem wzmacniacz 2 kanałowy (mniejsza o moc). W radiu nie mam wyjscia RCA wiec dokupie ten adapter (ta skrzyneczke) i bedzie GIT. W radiu mam wysjcia na 4 glosniki. Podlacze 2 przednie. Zeby podpiac ta skrzyneczke to trzeba 2 wyjscia na glosniki. A wiec do tych kabli do ktorych podepne ta skrzyneczke juz nie moge wpiac tych 2 glosnikow? Bo sie tak zastanawiam. Tylko sie podpina sygnal, a moc daje wzmak. Wiec?

EDIT:
http://allegro.pl/item584440630_nie_masz_w_radiu_wyjscia_na_wzmacniacz_konwerter.html
"Adaptor może być podłączony do radia równolegle z głośnikami, albo bez - wszystko jedno."

Chyba dobrze zrozumiałem :>

Podpięcie wzmacniacza - schemat najlepiej
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2009, 18:03:22 pm »

wito

  • Gość
jak pisze ze można zrównoleglić z głośnikami to można dobrze zrozumiałeś