Autor Wątek: Radio nie do końca chce wejść  (Przeczytany 7017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio nie do końca chce wejść
« dnia: Maj 29, 2008, 22:09:10 pm »

kanczet

  • Gość
Witam, próbowałem zamontować radio w moim Poldku ale po włożeniu radia okazało się że troszkę wystaje ok 5 mm, pojechałem do Norauto (tam kupiłem radio) bo miałem montaż za darmo i koleś powiedział, że jedyne wyjście to jest wyciąć dziurę i wstawić zamkniętą kieszeń bo inaczej to zawsze będzie wystawało i odmówił mi montażu. Narazie jeżdzę z lekko wystającym ale chciałbym to jakoś zrobić bo coś takiego mnie lekko irytuje i nie daje spokoju :( Poratujcie radami za które z góry wielkie dzięki.

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2008, 22:50:46 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
miałem podobny problem z moim KENWOODEM.
Zrobiłem tak:
1. przymocowałem ramkę radia do wnęki w konsoli (to podstawa),
2. wsuwając radio, ładnie ułożyłem przewody za nim i docisnąłem radio, aż załapały zatrzaski ramki.

Ot cała filozofia :wink:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2008, 09:46:01 am »

kanczet

  • Gość
Wiesz co, kupowałem ramkę całą i też mi wystawała, podobno to przypadłość każdego Poldka :( Nie wiem już jak mam te kable ułożyć bo próbowałem na różne sposoby i nic z tego :(
ale wielkie dzięki za radę

Cytat: "BARTEK#1925"
miałem podobny problem z moim KENWOODEM.
Zrobiłem tak:
1. przymocowałem ramkę radia do wnęki w konsoli (to podstawa),
2. wsuwając radio, ładnie ułożyłem przewody za nim i docisnąłem radio, aż załapały zatrzaski ramki.

Ot cała filozofia  

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2008, 09:57:27 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
kanczet, w Caro był nawiew tak rozwiązany, że nie każde radio wchodziło, bo kieszeń się za wcześnie kończyła. Ja miałem założoną specjalną  ramkę na wystające radio - bez problemu kupisz za kilka złociszy, ok. 1 cm ma taka ramka.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2008, 21:48:54 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Masz starą nagrzewnice i jak wyciagniesz radio to zobaczysz pewnie ciegno do sterowania nawiewem na nogi/góra (suwak poziomy) wystarczy ze ja przemieścisz troche w dół i bedzie ok. radio wlasnie o nią sie opiera, no i trza przewody ułożyć.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2008, 23:42:27 pm »

WKLIW

  • Gość
ja zrobiłem inaczej. jak miałem nagrzewnice na wierzchu ( przy wymianie) to podgrzałem troszkę opalarką i przeprofilowałem ten plastix i problem na zawsze rozwiązany ale to rozwiązanie dla hardkorowców bo wyjmowanie nagrzewnicy to robota chyba najgorsza z możliwych :D

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2008, 09:10:31 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
dokładnie tak jak pisze bartek trzeba zwrócić uwagę czy przewody za radiem sie ładnie ułożyły, 2 sprawa sprawdzić wtyczkę antenową czy nie wystaje zbyt za daleko. pierwszą przeszkodą w  w waszym przypadku nie jest sama nagrzewnica a linka od cięgła ktora jest przymocowana do obudowy nagrzewnicy.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2008, 10:10:04 am »

WKLIW

  • Gość
Cytat: "Mariusz#1926"
sprawdzić wtyczkę antenową czy nie wystaje zbyt za daleko.

najgorsze są radia co mają wyjścia pod wzmacniacz na tylnej ścianie a nie na kabelkach wyprowadzone za boga nie idzie nic tam wpiąc żeby nie wystawało

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2008, 11:33:02 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
WKLIW, troszke inwencji i gniazda bedziesz mial na kablach :)
  • Jef
  • Czaku

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2008, 10:58:42 am »

Offline Adim

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mazda 626 GE 1.8 1994
Ja też miałe radyjko w moim Caro i wystawało i za żadne skarby nie dało sie go schować ale kupiłem ramke i nawet fajnie wyglądało. Teraz w Caro Plusie wchodzi bez problemów :D
Moje auta: FSO Polonez 1.5 SLE 1989, FSO Polonez Caro 1.6 GLE 1995, FSO Polonez Caro Plus 1.4 MPi 1997,  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 2001 :)
Aktualnie: Mazda 626 GE 1.8 1994

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:09:56 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "WKLIW"
najgorsze są radia co mają wyjścia pod wzmacniacz na tylnej ścianie a nie na kabelkach wyprowadzone za boga nie idzie nic tam wpiąc żeby nie wystawało

Ja mam takie radio i wszystko się mieści i nie wystaje.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2008, 10:27:57 am »

Offline Adim

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mazda 626 GE 1.8 1994
Cytat: "Mr.D"
WKLIW napisał/a:   
najgorsze są radia co mają wyjścia pod wzmacniacz na tylnej ścianie a nie na kabelkach wyprowadzone za boga nie idzie nic tam wpiąc żeby nie wystawało   

Ja mam takie radio i wszystko się mieści i nie wystaje.


Bo masz Plusa . U mnie w Minusie też wystawało, a teraz w Plusie pasuje elegancko
Moje auta: FSO Polonez 1.5 SLE 1989, FSO Polonez Caro 1.6 GLE 1995, FSO Polonez Caro Plus 1.4 MPi 1997,  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 2001 :)
Aktualnie: Mazda 626 GE 1.8 1994

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2008, 22:17:03 pm »

Grzesiek

  • Gość
ja to załatwiłem inaczej na chama trzymałem to ok całe jest ,a jak puszcze wyskakuje
a miałem taki plus ze ramka była szeroka zrobiłem dziurki i wkręciłem ją w ten plastik i jest na styk spasowane kabli mam kupę i one blokują przez ten nawiew

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2008, 14:40:21 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ja tylko poukładałem ładnie kabelki i właśnie linkę od sterowania nawiewem przesunąłem, bo to ona właśnie powoduje że radio wystaje. Szlag mnie trafiał przez te 5mm :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio nie do końca chce wejść
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:16:26 pm »

Cichy

  • Gość
W większości wszyscy stosują ten sam patent (ja też zresztą:) ) ułożyć kable, założyć krótszą albo giętą wtyczkę antenową powinno fajnie wskoczyć