Autor Wątek: Car Audio, Polonez Caro  (Przeczytany 9416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Car Audio, Polonez Caro
« dnia: Październik 19, 2007, 15:45:11 pm »

Sorek_18

  • Gość
Witam. Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie odnosnie car audio w polonezie.
Chciałbym uzyskać informacje na temat tego sprzętu: radioodtwaracz Pioneer DEH 3900, głośniki PHONOCAR 16 cm 35w w rms w drzwi + panel ze sklepu internetowego, kolumny Tonsil ZgS 40 - 4 - 688  40w w rms na tylną półkę i moze pozniej jakas skrzynie do bagaznika. Posiadam Poloneza Caro z 93 roku. Proszę o opinię na temat tego sprzętu.

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2007, 18:05:58 pm »

K@mil

  • Gość
Po pierwsze albo dajesz suba w bagażnik albo w półkę nie możesz tu i tu bo Ci się "scena" zakłóci :)

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2007, 18:12:50 pm »

waldek_x

  • Gość
Nie wiem dlaczego, ale ostatnio jak słyszałem sam subwoofer w bagażniku, bez żadnyh głośników w półce, to ci co jadą z tyłu słyszą sam bas, no chyba że samemu się jeździ to może być :)

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2007, 18:15:52 pm »

K@mil

  • Gość
Cytat: "waldek_x"
ie wiem dlaczego, ale ostatnio jak słyszałem sam subwoofer w bagażniku, bez żadnyh głośników w półce, to ci co jadą z tyłu słyszą sam bas, no chyba że samemu się jeździ to może być :)


A z przodu był zestaw odseparowany???

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2007, 18:19:04 pm »

waldek_x

  • Gość
Z przodu były głośniki średniotonowe podłączone do radia a Subwoofer był do Wzmaka podłączony.

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2007, 18:30:03 pm »

K@mil

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Z przodu były głośniki średniotonowe podłączone do radia a Subwoofer był do Wzmaka podłączony.


I wszystko jasne :)

Najlepiej robisz tak, że wszystko podpinać pod wzmacniacz.

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2007, 18:44:52 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
tak tylko że wzmak musi mieć regulowany  zakres częstotliwości jakie będzie przenosił jeśli chodzi o przód w przeciwnym wypadku 16 powiedzą baja  nawet zwrotnice mogą sobie z tym nieporadzić. można podpiąć normalnie wzmaka pod RCA a głośniki pod radio, kwestia tylko odpowiedniego wysterowania.To że głośniki są odseparowane od sekcji tylnej  nie ma znaczenia dla siedzących z tyłu bo oni i tak nie będą słyszeli tego co siedzący z przodu i pasażer( w sensie tonów wysokich )tylko głównie basior z tuby czy ze skrzyni. Dlatego w półkę z tyłu trzeba włożyć jakiś głośnik szerokopasmowy w celu uzupełnienia basu średniowysokim tonem. I odpowiednio zestroić  bagażnik  z radiem wtedy zagra to naprawdę ładnie.

Odnośnie twojego pytania   jeśli podoba ci sie 3900 to kup  w sumie jeśli chodzi o nowe radia z pionnera w cenie do 400 zł to nie ma zbytnio wyboru tak więc chyba ci pozostaje on ewentualnie 2900 , chyba że poszukasz jakiejś  lepszej używki. Co do głośników phonocara nie jestem przekonany polecam ci Blaupunkta Velocity V6 o 20 zł droższe od tych phonocarów,  a jeśli chodzi o tył to co ci mogę powiedzieć   że jeśli chodzi o te tonsile zgs 40 to nie polecam tego badziewia, raz że wiocha coś takiego wozić , dwa że nie zagra to napewno. A jak będziesz wstawiał 16 w drzwi to nie zapomnij ich wygłuszyć bo bez wygłuszenia  będzie  porażka w sensie latająych blach i zamków.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2007, 15:07:18 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
i zrob sobie panele,to banalne a na sklepowe szkoda kasy...
  • Jef
  • Czaku

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2007, 16:24:33 pm »

K@mil

  • Gość
Cytat: "mastah22"
i zrob sobie panele,to banalne a na sklepowe szkoda kasy...


Ja właśnie tworzę takie coś :)







Szpachla i na to skóra :)

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2007, 17:45:48 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Tez naciagnałes stara koszulke?? Miałem do wyboru to albo mate szklana,ale mata nie dała sie tak łatwo formowac :)

Tez sobie wykonałem panele,tyle ze miałem gorsza sprawe bo tapicerka drzwi w audi jest zdeka inna :)

Mam jedynie foty z przygotowan ale marnej jakosci bo robione telefonem.Panele jeszcze nie byly wogole obite i jeszcze przed szpachlowaniem.









I ogolnie zalozone i obite juz prezentuja sie tak:






Tyle ze syf w aucie i foty robione na szybko
  • Jef
  • Czaku

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2007, 18:32:59 pm »

K@mil

  • Gość
Ile dałes za skórę? Widzę ze troche masz tam pomarszczeń. Na co kleiłeś?? Jakieś rady?

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2007, 20:23:09 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
powiem tak:
klejenie wyjdzie i dobrym klejem jest klej "tapicer" taki czerwony na bazie butaprenu-super mocny.Ja sobie nie poradzilem ze zmarszczkami,pozatym mam skaj nie skóre.Podobno da sie je wyeliminowac ale nie w przyp. skaju-to na bank).Tak ze szukaj czegos co da sie rozciagac bo na obłosciach materiał musi byc naciagniety konkretnie i musi byc rozciagliwy.

Ja zrezygnowalem,poddalem sie zdarlem ten skaj pod spód dałem gąbke tapicerska i to wszystko robilem na sszywkach bez klejenia.W przyp.skaju jaki miałem dało to lepszy efekt niz klejenie...
  • Jef
  • Czaku

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2007, 06:41:18 am »

Michal

  • Gość
Wystarczy podgrzać skaj np suszarką, wtedy staje się plastyczny i zmarszczki znikają.

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2007, 08:22:47 am »

Sorek_18

  • Gość
Panele sobie sam zrobie. A jakie maty polecacie?? I na co je przykleić, aby zimą nie odpadły??

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2007, 14:34:35 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
ja kleje 2 rodzaje mat jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi maty twarde daje na blachę drzwi od wewnątrz a na szkielet czyli na zewnątrz drzwi kleje miękkie, oprócz miejsc w których jest duży otwór tam docinam twardą a następnie  na nią kleje miękką. Maty  są rozmiaru 50 na 25 po 6.5zł twarda i 11zł miękka, mają gotowy klej pod spodem  ale trzeba je podgrzewać najlepiej jakąś suszrką żeby nie pękały a zarazem lepiej sie kształtują w sumie po takim zabiegu drzwi nabierają  razem z głośnikiem  max do 15 kg więcej ilość mat na jedną stronę to  7 sztuk  4 twarde i 3 miękkie . oto przykład mojej roboty z tym że w mitsu carisma. głośnik nie jest przykręcony do boczku drzwi jakby sie wydawało tylko sama ramka, boczek można zdjąć w każdej chwili a głośnik zostaje w drzwiach.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2007, 15:58:02 pm »

K@mil

  • Gość
Mariusz, gdzie i za ile kupowałeś tą skóre?

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2007, 20:18:44 pm »

Michal

  • Gość
K@mil podejdź do tapicera na Hercena albo spytaj w hurtowni na Szymanowskiego.

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2007, 20:44:14 pm »

K@mil

  • Gość

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2007, 13:34:43 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
jasne ze Pioneer  8)
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Car Audio, Polonez Caro
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2007, 20:36:18 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
bez dwóch zdan pioneer...
  • Jef
  • Czaku