Autor Wątek: Wyłączanie radia ze stacyjki  (Przeczytany 16891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« dnia: Maj 30, 2007, 12:53:48 pm »

Johns

  • Gość
Czy ktoś mi pomoże? Podpiąłem sobie radio w poldziu tak żeby chodziło bez przekręconego kluczyka w stacyjce, ale niestety (najprawdopodobniej)rozładowało mi akumulator :( jak podpiąć kabelki tak aby radio wyłączało sie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?

Radio mam Firmy easy touch model EC-23991 z mp3
A Poldzio Caro `93r

Help!

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2007, 13:53:10 pm »

e_gregor

  • Gość
Johns, wiele radyjek ma dwa plusy: jeden zasilanie główne a drugi sygnałze stacyjki. Normalnei te dwa plusy łączy się ze soba i podpina do +12V na stałe, ale mozna je rozłączyć i tego sygnałowego plusa podpiąc pod stacyjkę a tego głównego zostawić tak jak jest.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2007, 14:16:05 pm »

Johns

  • Gość
Cytat: "e_gregor#1917"
Normalnei te dwa plusy łączy się ze soba i podpina do +12V na stałe
no ja tak mam, tylko który to jest ten sygnałowy plus? i gdzie go konkretnie podpiąć?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2007, 14:23:34 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Wszystko jest dokladnie opisane w instrukcji twojego radia.
Prawdopodobnie masz czerwony i żółty, zolty do stacyjki, czerwony do akumulatora, albo odwrotnie.
Tak czy siak sprawdz miernikiem pobor pradu na radiu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2007, 14:26:06 pm »

Johns

  • Gość
Z tego co mi sie wydaje żółty do aku a czerwony do stacyjki

[ Dodano: 30 Maj 2007 14:31 ]
chciałbym wiedzieć jeszcze jedno, który to jest ten kabel od stacyjki? ? jaki ma kolor ?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2007, 14:49:27 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "Johns"
Z tego co mi sie wydaje żółty do aku a czerwony do stacyjki

[ Dodano: 30 Maj 2007 14:31 ]
chciałbym wiedzieć jeszcze jedno, który to jest ten kabel od stacyjki? ? jaki ma kolor ?


Poszukaj w instalacji gdzie pojawia sie +12V po stacyjce. Nie wiem jakiego masz poldka ale niektóre majatak że podswietlanie dechy włacza sie zawsze po stacyjce. Do wielu przełaczników idzie tez plus po stacyjce. Woltomierz i do dzieła

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2007, 15:25:48 pm »

v-rod_ek

  • Gość


z tego co mam na rysunku to prądowe z akumulatora powinny być czerwony i czarny, niebieski to chyba jest zasilanie anteny, pomarańczowy to illumination, a żółty to sterowanie (ACC+, remote), które możemy podpiąć do stacyjki, ew. zmostkować z zasilaniem z aku, w każdym bądź razie na aku powinny wychodzić dwa dolne kable czerwony na "+", a czarny na "-" (masa)

a i nie zapomnij o podaniu bezpiecznika na kabel zasilający z akumulatora bo jak gdzieś się niadajboże przetrze lub przegrzeje i styknie na masę to może być mały pożar :roll:

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2007, 20:54:49 pm »

Johns

  • Gość
Cytat: "v-rod_ek"
to może być mały pożar :roll:
ty mi nie pisz o pożarze, bo dzisiaj jak aku ładowałem to mi sie prostownik spalił :( o mały włos mieszkanie by nie poszło z dymem :?  :cry:  a jeśli chodzi o poldzia to nie wim skąd się w nim wzięły mrówki ?? łażą wszędzie po kabelkach tusz za radiem pod siedzeniami, w bagażniku i dobrze że są czarna bo było by gorzej jak by były czerwone... po prostu mnie trafia... może to przez to że auto nie jeździło miesiąc  i aku siadł i mrówki sie pojawiły? ?

to taka mała dygresja, ale wybaczcie z kimś się musiałem tym podzielić...

[ Dodano: 30 Maj 2007 20:59 ]
Cytat: "e_gregor#1917"
Nie wiem jakiego masz poldka ale niektóre majatak że podswietlanie dechy włacza sie zawsze po stacyjce.


Ja tak mam (oczywiście jak przełącznik od świateł jest wciśnięty)

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2007, 07:52:11 am »

e_gregor

  • Gość
Johns, miesiac to długo. Aku mógł paść po takim czasie jeśli nie jest pierwszej młodosci. Masz alarm z centralnym? To też zżera nieco prądu?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2007, 09:23:18 am »

Johns

  • Gość
Cytat: "e_gregor#1917"
Johns, miesiac to długo. Aku mógł paść po takim czasie jeśli nie jest pierwszej młodosci. Masz alarm z centralnym? To też zżera nieco prądu?

Nie mam alarmu ani żadnych innych bajerów, a aku ma może z rok, ale jest dobry, bo przedtem miałem takiego zdechlaka nie akumulator. Czytałem gdzieś w sieci że to wcale nie musi być radio ani żadne inne urządzenie podłączone do aku, tylko wysoka temperatura jakiej jest poddawany aku przez dłuższy czas i samoistne rozładowywanie. Dokładając do tego ssanie prądu przez radio, to daje właśnie takie efekty.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2007, 10:34:58 am »

e_gregor

  • Gość
Johns, akumulator sie samorozładowuje - im gorecej ym szybciej. Nie wiem tylko czy miesiac starczy ale bardzo możliwe ze tak

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2007, 17:55:07 pm »

greg-si

  • Gość
Jeżeli chcesz zrobić u siebie radio włączane/wyłączne ze stacyjki oraz żeby grało gdy nie masz włączonego zapłonu to:
Jeden z plusów łączysz na stałe napięcie +12V a drugi jak było wspomniane na podświetlanie tapicerki. Jeżeli w pierwszym wypadku nie działa tak jak trzeba przestawiasz kabelki i już powinno być dobrze.
Ps 1. Nie każde radio można tak podłączyć. W niektórych modelach jest również taka opcja że owszem podłączysz i będzie się zapalało/gasło jak trzeba oraz chodziło na postoju ale będzie traciło fale. Nie słyszałem o takim radyjku jak Ty masz więc nie koniecznie może dać się to wykonać.
Ps 2. Polecam lekture http://www.studio24.prv.pl/ a tam szukać logiki zapłonu
Pozdrawiam

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2007, 15:50:06 pm »

Johns

  • Gość
włożę to radio do opla omegi, albo do skody octavii  i zobaczę czy to radio nie straci pamięci stacji radiowych po wyjęciu kluczyka... tylko kiedy ? ?

Tak na marginesie mógł by mi ktoś polecic jakiś dobry prostownik do aku ?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:42:10 pm »

Michal4don

  • Gość
Cytat: "e_gregor#1917"
niektóre majatak że podswietlanie dechy włacza sie zawsze po stacyjce.


Ja tak mam i tam podłączyłem + do radia po stacyjce i po roku użytkowania stopił mi się oryginalny przewód od kontrolek i porobił zwarcia, że 40 km musiałem jechać bez: radia i cb radia, świateł STOPu i kierunkowskazów. Postanowiłem, że przy najbliższej okazji zrobie osobną instalację do radia i CB prosto ok aku.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2007, 20:44:24 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "Michal4don"
Cytat: "e_gregor#1917"
niektóre majatak że podswietlanie dechy włacza sie zawsze po stacyjce.


Ja tak mam i tam podłączyłem + do radia po stacyjce i po roku użytkowania stopił mi się oryginalny przewód od kontrolek i porobił zwarcia, że 40 km musiałem jechać bez: radia i cb radia, świateł STOPu i kierunkowskazów. Postanowiłem, że przy najbliższej okazji zrobie osobną instalację do radia i CB prosto ok aku.


Tak to jest jak ktoś cały prad radia puszcza przez nieodpowiedni obwód (np stacujki). Do tego obwodu podświetlania podłącza sietylko plus sterujący radia który praktycznie nie pobiera prądu, natomiast główny plus radia podłacza sie przez bezpiecznik do akumulatora. Po to w radiu są dwa "plusy"

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2007, 21:34:32 pm »

Michal4don

  • Gość
e_gregor#1917,

Tak też miałem podłączone. Gdybym podłączył odwrotnie to po wyłączeniu stacyjki radio straciło by pamięć. Wszystko było odpowiednio podłączone.

Pamięć trzymała, a radio chodziło tylko przy przekręconej stacyjce.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2007, 23:19:01 pm »

txxxx

  • Gość
znajdz przewod + zalezny od stacyjki, mozesz uzyc + z przelacznikow na desce rozdzielczej lub inny jaki znajdziesz, sprawdzaj probnikiem przekrecajac kluczyk az do zapalenia kontrolek. zolty w radiu to pamiec, czerwony zasilanie (ten wlacza sie razem z kluczykiem)

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2007, 20:36:13 pm »

Johns

  • Gość
Cytat: "txxxx"
znajdz przewod + zalezny od stacyjki, mozesz uzyc + z przelacznikow na desce rozdzielczej lub inny jaki znajdziesz, sprawdzaj probnikiem przekrecajac kluczyk az do zapalenia kontrolek. zolty w radiu to pamiec, czerwony zasilanie (ten wlacza sie razem z kluczykiem)
dobra tylko gdzie zacząć dłubać? a może by tu jakiegoś fachowca zatrudnić ?

[ Dodano: 07 Lip 2007 21:05 ]
hmm wpadłem na inny pomysł, zrobię włącznik/wyłącznik na czerwonym kablu zasilania

[ Dodano: 07 Lip 2007 22:18 ]
sprawdziłem, mój pomysł nie wypalił radio nie chce odpalić na tym przełączniku, może zastosować coś innego?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:15:21 pm »

Buton

  • Gość
Cytat: "Johns"
dobra tylko gdzie zacząć dłubać? a może by tu jakiegoś fachowca zatrudnić ?

Nie szukaj tylko podepnij się pod pomarańczowy kabelek od którejś z żaróweczek regulacji nawiewu.
A radio ma na pewno funkcję inteligencji zapłonu?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:22:00 pm »

Johns

  • Gość
Cytat: "Buton"
Nie szukaj tylko podepnij się pod pomarańczowy kabelek od którejś z żaróweczek regulacji nawiewu.
dobra gdzie ja to znajdę? i jaki bezpiecznik na tym zastosować?
Cytat: "Buton"
A radio ma na pewno funkcję inteligencji zapłonu?
raczej  powinno to mieć, z resztą sprawdzę u kogoś , bo jeszcze nie miałem okazji wkładać radyjka do innego samochodu