Autor Wątek: podł?czenie gło?ników  (Przeczytany 8917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

podł?czenie gło?ników
« dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:32:38 am »

matgolab

  • Gość
Witam wszystkich. Mam Poloneza Caro Plus 1.6 GSI z 98 roku.
Chciałbym podł?czyć gło?niki do tyłu, bo nie miałem ich wcze?niej.. swoje "Maleństwo" mam niespełna miesi?c i nie mogę doj?ć gdzie s? kabelki do tych gło?ników.. a może ich nie ma i trzeba je poprostu założyć?? Pomóżcie proszę.. najlepiej jakby kto? mógłby mi przesłać schemat to mojej "Maszynki" na e-mail: matgolab@gmail.com lub napisać mi co mogę zrobić..
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;-)





przenosze do odpowiedniego działu, tam odpowiedzi dotycz?cych Twego pytania znajdziesz mnóstwo, po?więć chwile i przejrzyj podforum - t#1840

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:55:27 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
kabelki powinny byc poprowadzone do glosnikow (pod plastikami ktore trzymaja tylna polke )ktore znajduja sie pod tymi malymi szybkami trojkatnymi w tylnych blotnikach. (przynajmnije tak jest u mnie w caro, ale chyba w c+ tez tak powinno byc)
to ja, byly Marcin#839

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2006, 12:40:13 pm »

e_gregor

  • Gość
Moga być schowane pod tapirecka pod tymi plastikami trzymajacymy półkę. Odchyl je i zobacz czy ich tam niema

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:38:22 pm »

matgolab

  • Gość
Dziękuję za informacje.. sprawdzę to jeszcze dzisiaj ;-) Pozdrawiam serdeczenie !! :D

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2006, 01:21:02 am »

beton

  • Gość
zobacz na pocz?tku czy przy kostce w samochodzie s? kabelki do tylnich gło?ników, 4 pary na ewentualne gło?niki tył przód do podł?czenia radia , czarny i czerwony od napięcia do radia,

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:00:01 pm »

Wafel

  • Gość
to że nie ma ich przy kostce to nie znaczy że wogóle ich nie ma
u mnie w poldku jak instalowałem nowa elektrykę to natkn?łem sie na kable które leżały pod tapicerk? z lewej i prawej strony pod nogami i wchodziły z tyłu w tapicerkę nadkola :)
poldek mr 91 rok 93 :)

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:07:05 pm »

maly_Sz

  • Gość
jakis niechlujj byl ten ten twoj egzemplarz :P  u mnie bylo wszystko pieknie i na miejscu :)

Pozdr

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2006, 19:14:41 pm »

greg-si

  • Gość
Ja mam takie pytanie: Czy wymieniaj?c kable tylnych gło?ników można to zrobić poprzez przyczepienie do starego kabelka nowego i ci?gnięcie czy może trzeba co? tam rozkręcać ponieważ kable siedz? do?ć ?cisło. Mam jeszcze jeden problem otóż jakie? badziewie pali mi gło?nik od kierowcy. Nie wiem na czym polega problem (wiem że to nie jest wina radia bo niedawno zmieniłem na inne).
Pozdrawiam

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2006, 21:30:22 pm »

e_gregor

  • Gość
greg-si, nie przeciagniesz tak kalbli - trzeba rozkręcać. a z tym paleniem głośnika to dziwna sprawa...

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2006, 06:19:15 am »

.:don_kichote:.

  • Gość
Chcialem zapytac, jakie najlepiej zastosowac glosniki ?? Chodzi o marke, srednice i miejsce montazu.

A tu poradniczek jak zamontowac glosniczki o wiekszej srednicy w poldziu. z tym ze jak ktos ma plusa to sprawa wyglada ciezej bo trza dorabiac cala "kieszen" :/

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2006, 08:53:54 am »

greg-si

  • Gość
Ja zabieram się w najbliższym czasie za wymiane kabli oraz instalacje zestawu odseparowanego w c+. Co będe robił to narazie tajemnica ale fotki będą(oczywiście jak wszystko wypali).
Jeszcze jedno pytanko odnoście kabli. O jakim przekroju dać kabel zasilający do suba(tak na przyszłość bym to już zrobił jak bym wymieniał kable tylnych głośników).

Najlepiej jest zastosować 165 ale to wiąże się ze zmianą stylistyki drzwi. 100mm to jest głośniczek który nie odtworzy niskich tonów tak nieznacznie większe. Marka głośnika to już inna bajka która zależy od posiadanej kasy.

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2006, 10:34:02 am »

ka3or#1818

  • Gość
.:don_kichote:., polecam ci gło?niki sony, pionner i jbl. jesli chodzi o przednie drzwi to mozesz zastosowac zestaw magnata (16cm, tweetery i zwrotnice).

greg-si, na allegro maj? fajne zestawy kabli do tuby. Ja kupiłem sobie z BOSHMANA za 57zł. Taniej wychodzi niż jakby? miał kupić sam kabel zasilaj?cy i obudowę bezpiecznika

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2006, 19:50:27 pm »

przemas

  • Gość
Cytat: "ka3or#1818"
.:don_kichote:., polecam ci gło?niki sony, pionner i jbl. jesli chodzi o przednie drzwi to mozesz zastosowac zestaw magnata (16cm, tweetery i zwrotnice).


Po 1. to akurat te glosniki nie sa za dobre (jeszcze niektore modele magnata i jbl podejda)
Po 2. robi sie z przodu odseparowany zestaw (165mm + tweetery) + sub z tylu..

Zadne glosniki z tylu sa nie potrzebne bo taki zestaw bedzie Ci wystarczajaco gral.

A jeszcze co do kabli to boshman nie jest za dobra firma..

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2006, 00:05:54 am »

ka3or#1818

  • Gość
przemas, a co z tego z jakiej firmy masz kable?? Czy jest jaka? róznica między miedzi? z BOSHMANA a miedzię z dajmy na to CALIBRA?? Chyba nie, a kable z boshmana sa w do?ć atrakcyjnej cenie. Nie wim też dlaczego twierdzisz, że gło?niki firm, które wymieniłem s? do kitu. Mylisz sie, bo graj? naprawdę ładnie, nie trzeszcz? i nie "krzycz?", ale wszystko trzeba odpowiednio ustawic. A co do nagło?nienia auta to owszem, na przód obowi?zkowo tweetery i 16cm w drzwi bo żaden gło?nik 2-3 drożny nie da takiego efektu. Je?li chodzi o gło?niki w tylnej półce to mylisz się. S? potrzebne, chyba że pasażerowie lubi? słuchać tylko BUM BUM BUM. Na tyln? półkę polecam elipsy najlepiej 2 drożne

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2006, 00:42:24 am »

PeNY#1816

  • Gość
przemas, po raz kolejny w tym dziale powtarzam... kable i gło?niki firmy Boschmann s? dobre... a bior?c pod uwagę stosunek ceny do jako?ci to wg mnie s? bardzo dobre... wiem jak to gra bo zbudowałem kilka zestawów w oparciu tylko o t? firmę + do tego jakie? lepsiejsze radio...

ka3or#1818, co Ty masz z tymi elipsami... w elipsach trzeba znale?ć to wewnętrzne fuuujjjj, to ukryte bleeehhh... jak rozumiem masz elipsy i dlatego je sobie chwalisz... ale gwarantuję Ci że okr?głe gło?niki graja lepiej... i s? trwalsze...

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2006, 03:57:44 am »

przemas

  • Gość
Widze ze dajecie tutaj chopaki profesinalne rady...

ka3or#1818 A jest jakas roznica miedzy kablami od suszarki do wlosow a profesionalnymi kablami? Nie twierdze ze te glosniki sa to kitu tylko ze sa z nizszej polki. Co do glosnikow w tylnej polce to chyba nie slyszales dobrej zabudowy. W zupelnosci z przodu wystarcza jakis dobry zestaw odseparowany i z tylu wszystko elegancko slychac.

PeNY#1816 Podaj konkretne modele glosnikow w tych zabudowach.

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2006, 09:33:56 am »

ka3or#1818

  • Gość
przemas, teraz twoje porównanie z kablami od suszarki było bez sensu Nie bede się z toba na ten temat kłucił. A co do profesjonalnych nagło?nień, to słyszałem i widziałem wiele z nich, więc nie mów mi że gło?niki SONY, JBL s? z niższej półki, poza tym wkładasz je do poloneza, no chyba że masz kase na oriony czy hertze albo rocksford fosgaste czy nawet dls. a co do gło?ników z niższej półki to s? jakie? bezfirmówki typu 300W itd itp

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2006, 09:43:31 am »

Bolo

  • Gość
Cytat: "ka3or#1818"
...Je?li chodzi o gło?niki w tylnej półce to mylisz się. S? potrzebne, chyba że pasażerowie lubi? słuchać tylko BUM BUM BUM. Na tyln? półkę polecam elipsy najlepiej 2 drożne


Ten teges...a tu opowiem sie po stronie przemas-a, bo proste pytanie, w bagazniku mamy sub-a i do tego glosniki w polce, elipsy niech beda...i co nam daja te elipsy, beda robily jedynie za "membrane pasywna", tzn. ta elipsa nie bedzie grala, poniewaz cisnienie tworzone przez sub-a bedzie poruszalo membrana elipsy, a elipsa podlaczona pod radyjko nigdy nie bedzie w stanie sie "oprzec" temu cisnieniu... moze troche glupio napisalem, ale inaczej wytlumaczyc tego nie potrafie :)

Jezeli zalozysz z przodu 165mm i tweeter-ki a do bagaznika sub-ik to powinna grac "wystarczajaco" i wszyscy w srodku, zarowno Ci z tylu jak i z przodu, beda zadowoleni...

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:18:40 am »

Wafel

  • Gość
Cytat: "PeNY#1816"
kable i gło?niki firmy Boschmann s? dobre

równie dobre jak 30 letni maluch  :roll:  :roll:
większego szmelcu to nigdzie nie produkuj? :)
sory, ale markowe gło?niki (sony, blaupunkt, nie mówi?c już o np infinity) graj? wiele, wiele lepiej

[ Dodano: 2006-09-30, 10:28 ]
co do kabli - sa różnice - różne stopy, konstrukcja kabla, wytrzymało?ć etc, więc kable na sony będa lepsze od kabli boszman - o ile to nie wiem, nie patrzyłem na ich konstrukcję :) ja u siebie mam nonamy, ale za to grubsze niż jakiekolwiek kable sprzedawane w budżetowych pakach.
a co do elips w poldzie to zagraj? przy subie, ponieważ moc potrzebna suba potrzebna do ruszenia tych gło?ników jest bardzo duża ze względu na duż? powierzchnię bagażnika w poldzie, pozatym jego szczelno?ć pozostawia wiele do zyczenia... u mnie w poldzie grały elpisy 6x9 blapunkt i słychac je było mimo suba (6x9 45wat, sub 240 wat).

podł?czenie gło?ników
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2006, 15:00:03 pm »

greg-si

  • Gość
Elipsy- czemu w profesjonalnych nagłośnieniach samochodowych nie ma elips? coś to musi znaczyć jak nie są montowane

Kable- patrzyłem na allegro i są tam dziwne oznaczenia 6GA czy coś. Wole zajść do sklepu kupić 2xRCA po obu końcach + kabel zasilający 10mm2 tyle ile mi trzeba i luz. Wydam praktycznie troszke więcej ale wiem co mam.

Głośniki- nie można porównywac tutaj PowerBass`a (czy inne lepsze) z Buszmanem. Buszmeny w stosunku jakość do cena są dobre ale jeżeli chce się głośniki dobre trwałe które naprawde poradza sobie w ciężkich warunkach jakie panują w samochodzie to trzeba troche grosza dorzucić. Jestem zdania że lepiej kupić głośniki np. Phonocar`a niż buszmana. Sam do niedawna miałem kupić buszmany ale się rozmyśliłem pod wieloma negatywnymi głosami w stronę tej marki. Nie można patrzeć na suche dane jakie znajdują się przy głośniku bo to co piszą ludzie w opisach to czysta zagrywka marketingowa.