Autor Wątek: jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach  (Przeczytany 10185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« dnia: Sierpień 23, 2006, 14:20:11 pm »

jawiem69

  • Gość
chce troche rozbudowac swoje audio bo jest wszystko tylko troche sopranu brakuje i co byscie mi polecili do zabudowy w przednich slupkach, jakiej firmy, jaki model i zeby cena nie zwalala z nog, od razu powiem ze wszystko co piezoelektryczne odpada bo to nie sopran tylko trzeszczenie :)
a i w caro plus jest przy kostce do radia taki jeden cienki czerwony kabelek ktory zawsze mi zostaje po podlaczeniu wszystkiego, go czego on jest??

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2006, 16:19:13 pm »

e_gregor

  • Gość
Je?li chcesz mieć na prawdę wysok? jako?ć d?więku...

http://allegro.pl/item121891402_tweetery_do_vw_golf_iv_passat_bora_nowe_.html

Wiem że foty s? do bani, ale te gło?niki maj? jedwabne[/] kopułki :!:  Graj? na prwdę super i jakosć d?więku może równać siez Phonocarami lub podobnymi kosztuj?cymi 200zł. Można ?miało ludziom wciskać kit że ma się drogie tweetery. Sam mam takie i jestem na prawdę zadowolony. Ni zrażajcie się niska cen? bo żaden Boshman a nawet tani Blaupunkt czy Sony dwa czy trzy razy droższy z plastikowymi kopułkami nie może się równać.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2006, 16:42:21 pm »

jawiem69

  • Gość
a duze one sa?? bo wiesz ja w slupki to chce wsadzic zeby sopran miec na wysokosci glowy mniej wiecej

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2006, 17:12:49 pm »

e_gregor

  • Gość
To było zrobione tak:
Do standardowego plastika ze słupka klejem w lasce (tym termotopliwym) był przyklejony gło?niczek. Wywiercon? dziur? kabel wchodzi pod plastik. Kolo w swoich zasobach (można pewnie kupić) znalazł maskownicę do tweetera i przyklił tym samym klejem do plastikowego słupka. Potem cało?ć została obciagnięta specjaln? czarna tkanin? do pokrywania kolum gło?nikowych (można obić skajem ale to dużo trudniejsze). To była prosta robota bo ta tkanina jest elastyczna niemal jak rajstopy :mrgreen: Od spodu po naci?gnięciu tkanina została przyklejona tym samym klejem termotopliwym. Patent jest niezły bo mam juzto 1,5 roku i je?dzi już w drugim poldku. Tylko tkanina nieco zmieniała barwę, ale trzyma się rewelacyjnie. Rozwi?zanie szybkie i do?ć tanie.


jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2006, 19:33:48 pm »

jawiem69

  • Gość
no mysle nad czyms podobnym wlasnie ale troche inaczej ma to wygladac w wersji ostatecznej, kupuje te tweetery i jak zrobie to wrzuce fote  :D

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2006, 20:21:25 pm »

tomallus1

  • Gość
Te tweeterki s? naprawdę takie dobre?

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2006, 22:02:36 pm »

e_gregor

  • Gość
tomallus1, s? ok. Oczywi?cie nie muszę dodawać ze wywaliłem na dzień dobry te posrane kondensatorki i zrobiłem porz?dn? zworotnicę. Okazuje się też że te tweetery maj? wysok? sprawnosć (pewnie jak każdy dobry tweeter) i trzebabyło dodać rezystory tłumiace bo tweetery "krzyczały"

[ Dodano: 2006-08-23, 22:18 ]
Z reszt? co ja je będę zachwalał. Technologicznie prosta sprawa - nie jest to szit typu piezoelektryk tylko dynamiczny gło?nik. Na dodatek kopułka jest wykonana z lakierowanego jedwabiu.

Najlepiej "dorawć" kogo? kto ma fabryczne audio w jakim? nowszym audi np A4 albo w pasacie (od tych okr?głych) i posłuchać jak graj? tweetery

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2006, 10:46:10 am »

PeNY#1816

  • Gość
A je?li mogę co? wtr?cić... to ja odradzam montaż tweeterów w taki sposób. miałem tak u siebie i oczywi?cie - grały, ale słyszałem je tylko jak miałem głowę przy przedniej szybie. Teraz mam przykręcone do deski rozdzielczej po bokach i w końcu słysze wysokie tony.

Oczywi?cie nie mówie że to jest złe miejsce na tweetery - bardziej chodzi mi o to że trzeba je dobrze wyregulować żeby działały tak jak powinne...

BTW e_gregor, fajny patencik... i do?ć ładnie wykonany... też jeszcze niedawno chciałem robic co? takiego u siebie ale jak pisałem wyżej, tweetki powędrowały na deche...

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2006, 11:13:54 am »

Czekerando

  • Gość
Zgadzam sie w 100% z PeNY#1816,ja mam gwizdki buszmena :P  na desce i gra to zacnie i nie czeba sie duzo narobic przy montarzu ,w porownaniu z słopkami.Jak cos glopio pisze to mnie dissujcie :D jestem poczatkojacy ale swoje wiem.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2006, 12:28:22 pm »

e_gregor

  • Gość
PeNY#1816, mylisz się. Wybacz ale u mnie gra to super. Niestety auto teraz stoi rozbebeszone wiec nei posłuchasz ale jak je zrobie to sprawdzisz. U mnie sa przytłumiione dzielnikiem z rezystorów bo "krzyczały" Nie szło nic słuchać bo wokal szedł praktycznie z tweeterów. Po przytłumieniu ich rezystorami w końcu uzyskałem harmonie z głosnikami w drzwiach. Jakym Ci pusćił trochę muzy klasycznej ze skrzypacami, fortepianem itp. to bys wymiękł.

Jeszcze jedna sprawa, tweetery nie moga być słyszalne... Muza ma sprawiać wrażenie że leci ze ?rodka przedniej szyby. Je?li słyszysz że leci z głosników to jest to kupa.  Na tym to polega bo inaczej po zamknięciu oczu dalej bedziesz wiedział że słuchasz głosników na desce a nie muzyki na koncercie. Id? do jakiego? salonu Home Audio dla audiofili i posłuchaj dobrego stereo to wtedy bedziesz wiedział co chcesz mieć w aucie.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2006, 12:48:37 pm »

PeNY#1816

  • Gość
e_gregor, co ja chcę mieć to ja wiem, bo to mam  :twisted:

Chodzi mi tylko o to że one wtedy w ogóle nie były słyszalne...

A no i nie mówię że tweetery na słupku sa niedobrym rozwi?zaniem, tylko że trzeba je dobrze ustawić... a ja miałem podobnie jak u ciebie i u mnie to egzaminu nie zdało... teraz jest o niebo lepiej... a swoj? drog? to musze spróbować tego zamykania oczu... na postoju off course ;)

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2006, 22:40:34 pm »

jawiem69

  • Gość
Cytat: "e_gregor"
PeNY#1816, mylisz się. Wybacz ale u mnie gra to super. Niestety auto teraz stoi rozbebeszone wiec nei posłuchasz ale jak je zrobie to sprawdzisz. U mnie sa przytłumiione dzielnikiem z rezystorów bo "krzyczały" Nie szło nic słuchać bo wokal szedł praktycznie z tweeterów. Po przytłumieniu ich rezystorami w końcu uzyskałem harmonie z głosnikami w drzwiach. Jakym Ci pusćił trochę muzy klasycznej ze skrzypacami, fortepianem itp. to bys wymiękł.

Jeszcze jedna sprawa, tweetery nie moga być słyszalne... Muza ma sprawiać wrażenie że leci ze ?rodka przedniej szyby. Je?li słyszysz że leci z głosników to jest to kupa.  Na tym to polega bo inaczej po zamknięciu oczu dalej bedziesz wiedział że słuchasz głosników na desce a nie muzyki na koncercie. Id? do jakiego? salonu Home Audio dla audiofili i posłuchaj dobrego stereo to wtedy bedziesz wiedział co chcesz mieć w aucie.


ja tam mam "male" wymagania :) chce zeby gralo tak jak u mnie w domu, czyli tak jak piszesz jak zamykam oczy sluchajac muzyki to odplywam bo nie slychac gdzie sa glosniki tylko slychac muzyke otaczajaca za kazdej strony, musi byc scena i tlo no i bass ale nie taki jak z dresomobilow tylko taki zeby az ciarki przechodzily :D radyjko juz mam zaje... teraz trzeba dorobic reszte i zaczynam powoli kompletowac sprzet a to troche potrwa bo nie stac mnie na wszystko co najlepsze i musze szukac w tych tanszych komponentach :(

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2006, 22:44:07 pm »

Czekerando

  • Gość
A co rozumiesz przez tanie komponenty ? Moze buszmann ? :mrgreen:

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2006, 23:23:28 pm »

e_gregor

  • Gość
Czekerando, do drzwi z przodu mog? i?ć boshamanny ale pod warunkiem ze będ? to same ?rednioniskotonowce - żadnych głosików koaxialnych (współosiowych - czyli z tweeterem na ?rodku). Materiał mambrany najlepiej lakierowna ceuloza. Metale i tworzywa sztuczne to marketing - trudno zrobic na nich dobrze brzmi?ce gło?niki (na pewno nie w car audio). Czyli gło?niki wygl?dajace jak z lat 80-tych. Ale taka jest prawda - wygl?daj? biednie ale graja najlepiej. Bardzo ważny jest solidny panel do drzwi i wygłuszenie blach i tapicerki w drzwiach mat? bitumiczn?

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:34:24 am »

e_gregor

  • Gość
PeNY#1816, ale co ja napisałem? Że s? spoko do drzwi. Boshmann robi tragiczne tweetery ale mid-bassy robi nienajgorsze. My?le że ich subwoofery też sa na całkiem wysokim poziomie. A co do mid-bassów to mam takie zdanie że tylko lakierowany papier i bez współosiowych tweeterów - cos w tym stylu jak na fotce w temacie o panelach.

http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?p=235564#235564

Tam co prawa s? Magnaty ale podobne Boshmanny nie byłyby chyba gorsze.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:22:21 am »

jawiem69

  • Gość
Cytat: "Czekerando"
A co rozumiesz przez tanie komponenty ? Moze buszmann ? :mrgreen:

tanie to znaczy na przyklad sredniotonowe do 300zl :) czyli DLS, subwoofer jakies 30cm alpharda za 200 zeta i to by bylo na tyle, no wzmacniacz musi byc jakis dobry do subwoofera bo pod gore to radio sobie da rade bez problemow :)

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2006, 11:01:21 am »

e_gregor

  • Gość
jawiem69, wzmachol używka na allegro około 200zł - koniecznie 4 kanały! -  bo puszcanie góry z radia to okropna utrata jakosci d?wieku. Zwrotnice zrobiłem sam, ?redniotonowce lekko używanwane to 80zł, tweetery 20zł,  woofer 80zł alphard - skrzynia robiona samemu, do tego kable i radio które ma wyjscie chinch na wzmachol

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2006, 11:46:55 am »

jawiem69

  • Gość
moje radio to pioneer keh-7020r i zmieniacz, ma wyjscia na wzmacniacze przod osobne, tyl osobne i subwoofer osobne, w radiu jest sterowanie wszystkim, masz tam equalizery, filtry aktywne i kupe innych udogodnien :) brakuje tylko reszty :)

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2006, 11:50:49 am »

Czekerando

  • Gość
Znowu sie zgadzam z PeNy#1816.Ja mam całe audio z boschmanna oprocz grajka  i jestem zadowolony w 95 % z tego co mam tzn:gwizdki i 10 w drzwiach wspolosiowe(tak mi doradził sprzedawca ze do polda sa ok i ze pasuja)niestety nie pasowały(za duzy magnes) i teraz je mam na widoku w maskownicach w standardowych panelach w plusie,i nie narzekam do tego 69 na polke, wzmak i skrzynka z subem 20 :lol: wszystko boschmann.Nie ma jak zadowolony klient  :D (Bior?c pod uwage co miałem wczesniej tzn. jakies no namy) A moze moj sloch jest tak zszargany :roll:

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2006, 15:06:35 pm »

PeNY#1816

  • Gość
e_gregor
Cytuj (zaznaczone)
i bez współosiowych tweeterów


Ja to bym zacz?ł od tego że współosiowe gło?niki lec? bied? w kwestii odtwarzania czegokolwiek... Po to gło?niki s? konstruowane na inne zakresy częstotliwo?ci żeby je pozakładać jak Pan Bóg przykazał.

Czekerando, akurat tak konfigurowałem gło?niki jak kto? chciał mega tanie granie. Osobi?cie, jak już wyżej pisałem nie polecam gło?ników koaxialnych, ale też to jako? zagra. i na pewno lepiej niż jakie? tam NO-NAME, choć ja akurat na basówkę nie narzekam (30cm za około 80 PLN - producent: bliżej nieokre?lony ;) ).