Autor Wątek: gdzie i jaka antene zamontowac?  (Przeczytany 6984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gdzie i jaka antene zamontowac?
« dnia: Czerwiec 08, 2006, 09:09:22 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
powitawszy. dzis zamierzam przerobic troche "system audio" w poldzie :) mianowicie: wywale antene seryjnie montwana w dziurze na przodzie dachu auta, a w to miejsce wstawie antene od CB. i teraz rodzi sie pytanie... jaka antene do radia zwyklego zamontowac (nie chce wiercic dziury w dachu) slyszalem cos o przyklejanych ktrotkich na szybe (mial ktos z tym patentem jakas stycznosc?).
co byscie mi doradzili w tej materii?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:51:53 am »

Meggido

  • Gość
Zostawić seryjn?, a CB dać na klapę tyln? lub rynienkę. Po cholerę wywalać seryjn??

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:57:35 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Meggido"
Zostawić seryjn?, a CB dać na klapę tyln? lub rynienkę. Po cholerę wywalać seryjn??

to juz jest postanowione :) chce miec cymbala w dziurze a nie chce wiercic dachu wiec wywalam seryjna i w to miejsce montuje stopke pod cb. no i teraz jak rozwiazac system antenowy dla zwyklego radia... :>
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2006, 14:04:48 pm »

Meggido

  • Gość
Uparty... ;)
Na CB to ta przednia czę?ć dachu jest za miękka. Pod poszyciem nic nie masz. Nie radziłbym, ale skoro dach chcesz prostować....

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2006, 15:37:25 pm »

Poldekfan

  • Gość
jimorrison lepiej daj sobie od CB na wysokosci slupków bocznych tam jest taka blacha gruba twarda ja mam do niej przyczepiona dach wywiercony i nic sie nie gnie ani nawet nie drgnie a antene mam na 190 cm :mrgreen:

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2006, 16:34:50 pm »

ars

  • Gość
umie?ć gdzie chcesz  :P a bedzie grac :)

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2006, 16:43:51 pm »

Poldekfan

  • Gość
Cytat: "jimorrison"
Cytat: "Meggido"
Zostawić seryjn?, a CB dać na klapę tyln? lub rynienkę. Po cholerę wywalać seryjn??

to juz jest postanowione :) chce miec cymbala w dziurze a nie chce wiercic dachu wiec wywalam seryjna i w to miejsce montuje stopke pod cb. no i teraz jak rozwiazac system antenowy dla zwyklego radia... :>


Wiem ze chcesz miec do normalnego radia tylko nie wiem czy nie pojmujesz tego ze montaz anteny od cb w miejscu seryjnej antenki nie jest dobrym pomyslem :? porównaj sobie ciezar seryjnej anteny do tej od cb.Meggido Ci juz napisał pognie Ci dach i tyle z tego bedzie :? Rób jak chcesz montuj ale zobaczysz nic dobrego z tego nie wyniknie ;) Lepiej ta od radia zostaw tam gdzie jest a poszukaj miejsca na ta od CB ;)

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2006, 18:12:22 pm »

Michal_alf

  • Gość
Poldekfan#1903, i Meggido, maj? rację. Przód dachu na CB się nie nadaje. Więc nie proponuję Ci tam montować. Wiem że tak postanowiłe? ale to blędne postanowienie. Proponuję rynienke lub klapę (na dodatkowym przykręcanym uchwycoe) na CB. A oryginaln? FM zostawić tam gdzie jest. Narpawdę takie rozwiazanie jak Ty chcesz zrobić jest błędem.

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2006, 18:34:11 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
ok zdejme podsufitke i polookam gdzie byloby dobre miejsce :)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2006, 18:39:12 pm »

Michal_alf

  • Gość
jimorrison, je?li chcesz montować cb w dachu to gdzie na ?rodku. Powiniene? tam mieć wzmocnienie. Do tego wł?snie przy CB je?li masz antenę na ?rodku dachu naljepiej sie sygnał rozchodzi.

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2006, 21:41:05 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja my?le że najlepiej byłoby w tylnej czę?ci dachu. Jest tam nawet otwór w zmocnieniu żeby można było antenke przykręcić.

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2006, 22:41:09 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
no, zamontowalem :) oczywiscie po swojemu (czyt. w miejscu seryjnej).
obejrzalem caly dach i w sumie to seryjna dziura jest zaraz za wzmocnieniem (tym pierwszym, na poczatku dachu) i wydaje mi sie ze nie powinno byc jakichkolwiek problemow. widzialem instalacje "z tyłu" w tej belce wzacniajacej, blacha pogieta od przykrecania, u mnie wyszlo cacy i nie ma zadnych sladow. zrobilem fotki jak to wyglada, jutro wrzuce.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:24:08 am »

Meggido

  • Gość
jimorrison, oby? miał rację...

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2006, 10:25:06 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
obiecane fotki :) dzis juz jezdzilem z tym na dachu, sprawuje sie wysmienicie. pozniej dach wyglada na caly i w ogole nie pogiety :) pare hamowan, szybkich skretow i ruszan dla proby zrobilem. zobaczymy po miesiacu.

wnętrze:


a tak jest na zewnatrz:
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2006, 18:13:58 pm »

PeNY#1816

  • Gość
A ja mam pytanie z innej bajki... jak wyj?łe? podsufitke... bo w caro otwiera sie klape z tyłu i jest luz a w Atu to chyba trzeba szybe wyci?gać... :?:  Czy moze sie myle... :|

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2006, 08:50:47 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
gdzie tam..
okrecam lusterko, wszystkie 3 uchwyty na ręce + zaslepki znad glowy kierowcy, zdejmuje te dwa "instrumenty" od slonca co sa dla pasazera i dla kierowcy, wyjmuje swiatelko i te boczki w slupkach z przodu. wtedy podsufitka z przodu opada troche i juz jest dostep. albo to wystacza albo odkecasz jeszcze boczne i tylne plastiki na slupkach zeby cala wyjac, co do swiatla stop w szybie to ja wysuwam spod niego podsufitke.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2006, 20:06:38 pm »

michalrau

  • Gość
Jimmorison i jak tam to rozwi?zanie Ci się sprawuje. Wygięła się w efekcie ta blacha czy wszystko jest ok? bo może też tak zrobię. Ile długo?ci ma ta Twoja antena?

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2007, 12:08:58 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
odswiezam temat :)
antena jezdzi na dachu non stop od czerwca, jest to stary sirtel dlugosci 140cm, powlekany czarnym plastikiem na calej dlugosci, co do wagi to antena jest ciezzsza od standardowej.
dach wyglada tak jak przed montowaniem, nic sie nie wygina, nie cieknie itp. Takze jesli chodzi o obawy kolegow Meggido, Michal_alf, Poldekfan#1903 ze pognie sie dach to nic z tego  :mrgreen:  :twisted: ...
Antena nie raz oberwala o galaz, czy dach na parkingu podziemnym - zero sladow na dachu.
Z tego rozwiazania jestem b.zadowolony.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

gdzie i jaka antene zamontowac?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2007, 14:07:42 pm »

Dominiqe

  • Gość
Ja tez zamontowałem antenke CB w dziurze po "FM-ce"
Trzyma się OK, sztywno. Na dodatek wygląda (poza długością)
jak FM-ka bo to jest helikalna President Indiana
125 cm czarny bat  4 mm grubosci z delikatną główką
bo cewka jest nawinięta w bacie.
Zostałem pochwalony przez serwis CB, gdzie pojechałem
na sprawdzenie instalacji i pomiar SWR (1,3).

A antenka FM jest oryginalnie zrobiona tak:

Kabel od niej idzie do dachu prawym słupkiem, a potem oczywiście za podsufitką.
Na jego końcu, pod dachem jest taka okrągła główka z ząbkami wrzynającymi się w blechę - żeby była masa. Jest ona nakręcona na śrubę z tej czarnej podłużnej główki
na dachu do której przykrecony jest bacik. Oczywiście tą śrubą idzie sygnał z bacika do kabla. Tak się składa, że śruba przechodząca przez dach i końcówka bacika mają identyczny gwint :-)

Ja sobie zrobiłem tak : bacik wkręciłem bezpośrednio do tej okrągłej główki na końcu kabla, główka i 1 cm kabla wystaje mi spod rogu potsufitki koło prawego słupka, a bacik jest za prawym daszkiem przeciwsłonecznym i lusterkiem.
Ta czarna częsć główki z dachu została mi w zapasie - tak że instalacja jest w pełni odwracalna.
Radyjko działa OK.
Zastanawiem się tylko czy wogóle nie schować tej antenki FM za podsufitkę - jeden gościu z forum o CB pisze że mu tak działa, choć inni twierdzą że niemożliwe ....

[ Dodano: 2007-05-31, 14:23 ]
Cytat: "PeNY#1816"
A ja mam pytanie z innej bajki... jak wyj?łe? podsufitke... bo w caro otwiera sie klape z tyłu i jest luz a w Atu to chyba trzeba szybe wyci?gać... :?:  Czy moze sie myle... :|

Ja do montażu anteny CB w miejsce FM odkręciłem jedynie uchwyt "ręczny" od pasażera, zaślepki od kierowcy, daszki przeciwsłoneczne i lusterko, oraz plastiki z przednich słupków. Lampkę sufitową też, choć chyba niepotrzebnie. Plastków ze środkowych słupków i całej reszty z tyłu już mi się nie chciało.
Po odchyleniu podsufitki od przodu, dostęp był wystarczający żeby włozyć nasadową 10-ke na 7cm przedłużce i pokrętło z grzechotką. sam demontaż główki od FM i montaż główki CB to moment.   Dłużej zeszło zczyszczeniem dachu pastą tempo, bo główka od FM jest taka podłużna i zostawiła brudny ślad na lakierze (wkońcu była tam 9 lat) a główka od CB jest okrągła i nie zakrywa go. Ale wszystko teraz jest OK mimo że biały lakier  :mrgreen: